Zoologiya İnstitutunun Hidrobiologiya laboratoriyasının əməkdaşları ekspedisiyada olublar
AMEA Zoologiya İnstitutunun Hidrobiologiya laboratoriyasının aparıcı elmi işçiləri  biologiya üzrə fəlsəfə doktoru  Ənvər Cəlilov və biologiya üzrə fəlsəfə doktoru  Süleyman Süleymanov 01.07.2019 – 03.07.2019-cu il tarixdə Orta Xəzərin Giləzi – Sumqayıt akvatoriyasının sahilboyu sularında zooplankton və ixtiofauna üzrə nümunələr toplamaq üçün ekspedisiyada olublar. Ekspedisiya zamanı Orta Xəzərin Giləzi – Sumqayıt akvatoriyasında müəyyən edilmiş 3 daimi stansiyadan zooplanktona və ixtiofaunaya aid nümunələr toplanılıb. Tədqiqat dövründə 6 növdən olan 26 ədəd balıq üzərində müşahidələr aparılıb və zooplanktona dair 5 ədəd nümunə qablaşdırılıb.
Qeyd edək ki, aparılan tədqiqatlar nəticəsində Orta Xəzər akvatoriyasında zooplankton və ixtiofauna biomüxtəlifliyinin müasir durumu haqqında məlumatlar əldə ediləcək.

The staff of the Hydrobiology Laboratory of the Institute of Zoology has been on the expedition
Leading scientific employees of the Hydrobiological Laboratory of the Institute of Zoology of ANAS, Doctor of Philosophy in Biology Anvar Jalilov and Doctor of Philosophy in Biology Suleyman Suleymanov was on an expedition on 01.07.2019 - 03.07.2019 in order to collect samples of zooplankton and fauna in the coastal waters of the Middle Gazi - Sumgait area of water. During the expedition, samples of zooplankton and ichthyofauna were collected from 3 stationary stations identified in the Middle Gaza Strip - Sumgayit.
26 fish of 6 species were observed, and 5 zooplankton samples were packaged during the study.
It should be noted that the study will provide information on the current state of biodiversity in zooplankton and ichthyofauna in the Middle Caspian area of water.