Azərbaycanlı alimlər Serbiyada keçirilən beynəlxalq konfransda iştirak ediblər
Serbiya Respublikasının Tara şəhərində Beynəlxalq Cinayət Hüququ və Kriminologiya Assosiasiyasının təşkilatçılığı ilə “Cinayət qanununda məsuliyyət və sanksiya” mövzusunda beynəlxalq elmi konfrans keçirilib.
Konfransda ölkəmizi AMEA Azad Həmkarlar İttifaqının sədri, Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunun baş elmi işçisi, hüquq üzrə elmlər doktoru, professor Habil Qurbanov, hüquq üzrə elmlər doktoru, professor Xanlar Ələkbərov  və Azərbaycan Respublikasının Serbiya Respublikasındakı səfirliyinin birinci katibi, hüquq üzrə fəlsəfə doktoru Tehran Şükürov təmsil ediblər.
Beynəlxalq tədbirdə Habil Qurbanov Ermənistan hərbçiləri və terrorçu-quldur dəstələri tərəfindən xalqımıza qarşı törədilmiş cinayət əməlləri, əsir və girovlara münasibətdə beynəlxalq humanitar hüquq normalarının pozulması faktları, o cümlədən Xocalı cinayətinin törədilməsinin səbəb və məqsədləri barədə məlumat verib.

Azerbaijani scientists participated in an international conference in Serbia
An international conference on "Responsibility and sanctions in criminal law" was held in Tara, Serbia by the International Criminal Law and Criminology Association.
The conference was attended by Chairman of the Free Trade Union of ANAS, senior resarcher of the Institute of Law and Human Rights, Doctor of Law Habil Gurbanov, Doctor of Law, Professor Khanlar Alekperov and First Secretary of the Embassy of the Republic of Azerbaijan in the Republic of Serbia, PhD in Law Tehran Shukurov.
At the international event, Habil Gurbanov informed about the facts of violation of international humanitarian law by the Armenian servicemen and terrorist and gangsters, crimes against our people, captives and hostages, as well as the causes and objectives of the Khojaly genocide.