AMEA və İtaliya Milli Tədqiqat Şurası birgə müsabiqə elan edir
AMEA və İtaliya Milli Tədqiqat Şurası (CNR) arasında imzalanmış Elmi Əməkdaşlıq Sazişi üzrə Müştərək Proqram çərçivəsində 2020-2021-ci illər üçün müsabiqə elan edilir.
Layihələr İtaliya Milli Tədqiqat Şurasının müvafiq elmi təşkilatlarından olan alimlərlə birlikdə ingilis dilində hazırlanmalıdır. AMEA və CNR tərəfindən birgə seçilmiş layihələr üçün ayrılmış maliyyə vəsaiti layihə çərçivəsində İtaliyaya səfər xərclərinin ödənilməsinə sərf ediləcək.
Layihə təklifləri 12 aprel-28 iyun 2019-cu il tarixlərində AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Beynəlxalq əlaqələr idarəsi tərəfindən qəbul olunur.
İtaliya tərəfindən iştirak edə biləcək elmi müəssisələr haqqında məlumatı bu linkdən (https://www.cnr.it/en/institutes) əldə etmək mümkündür.
CNR tərəfdən əlaqələndirici şəxs Antonella Guididir (CNR - Office for European and International Relations, antonella.guidi@cnr.it, +39 06 49933977).

A competition for 2020-2021 is being announced within the Joint Program on Scientific Cooperation Agreement signed between ANAS and the National Research Council of Italy (CNR).
Projects should be prepared in English, together with scientists from the relevant research organizations of the Italian National Research Council. Funds allocated for projects selected by ANAS and CNR will be used to cover travel costs to Italy within the framework of the project.
The project proposals are accepted by the International Relations Office of the Presidium of ANAS on April 12 - June 28, 2019.
Information on the scientific institutions of Italy side can be obtained from this link https://www.cnr.it/en/institutes).
The CNR Coordinator is Antonella Guidi (CNR - Office for European and International Affairs, antonella.guidi@cnr.it, +39 06 49933977).