BDU-nun rektoru AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda tələbələrin istehsalat təcrübəsinin gedişatı ilə tanış olub
Hər il olduğu kimi, 2018/2019-cu tədris ilində də Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Biologiya fakültəsinin biologiya ixtisası üzrə IV kurs tələbələri istehsalat təcrübələrini AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda keçirirlər.
Tələbələr institutun müvafiq elmi-tədqiqat laboratoriyalarında mövcud olan avadanlıqların iş prinsipinlərini öyrənir və təcrübələrin gedişində yaxından iştirak edirlər.
Martın 14-də BDU-nun rektoru, fizika-riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru Elçin Babayev AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda olub, tələbələrin istehsalat təcrübəsinin gedişatı ilə yaxından maraqlanıb. O, tələbələrin tədqiqat işlərinə qoşulduqları laboratoriyalara baş çəkib, onların təcrübə gündəlikləri ilə tanış olub.

Rector of BSU familiarized with the process of students' practice at the Institute of Molecular Biology and Biotechnology of ANAS
As every year, in the 2018/2019, the IV year students of the Biology faculty of the Baku State University (BSU) pass practices at the Institute of Molecular Biology and Biotechnology of ANAS.
Students have studied the working principles of the equipment available at the relevant research and development laboratories of the institute and are currently taking an active part in the experiments.
On March 14, Rector of Baku State University, PhD on Physics and Mathematics Elchin Babayev visited the Institute of Molecular Biology and Biotechnology of ANAS and closely studied the progress of students' practices. He visited the laboratories of the students' research work and got acquainted with their practice diaries.