“Bitki aləmi” mövzusunda foto-müsabiqə elan olunur
AMEA-nın Dendrologiya İnstitutu tərəfindən “Bitki aləmi” mövzusunda foto-müsabiqə elan olunur. 27 mart – Elm Gününə həsr olunmuş müsabiqənin ana xətti təbiətdən gələn qeyri-adi gözəlliyi və bitkilər aləmini əks etdirməkdir.
Müsabiqədə iştirak etmək istəyənlər fotoları JPEG formatında dendrary@mail.az və dendrary.director@gmail.com ünvanlarına göndərməlidirlər.
Hər bir müəllif fotonun adında özü haqda məlumatı (ad, soyad, fotonun adı) yerləşdirməlidir. Təqdim edilən fotoların üzərində heç bir müəllif imzası və ya loqo əks olunmamalı, redaktə işləri aparılmamalıdır. Fotolar müsabiqə elan olunduğu dövrdə çəkilməlidir.

Photo competition on "Plant World" is announced
Photo competition on "Plant World" is announced by the Institute of Dendrology of ANAS. The main line of the competition, dedicated to the 27th of March - Day of Science, to reflect the unusual beauty and flora of nature.
Those wishing to participate in the competition should send their photos to dendrary@mail.az and dendrary.director@gmail.com in JPEG format.
Each author must place the name of the photographer (name, surname, the name of the photographer) in the name of the photo. No copyright or logo must be reflected on the submitted photos, no edits should be made. Photos should be taken during the announcement of the competition.