Zoologiya İnstitutunun əməkdaşları Yüksək Texnologiyalar Parkının istehsal prosesi ilə tanış olublar
7 fevral 2019-cu il tarixində akademiyanın elmi müəssisə və təşkilatlarının gənc alimləri, həmçinin AMEA Zoologiya İnstitutunun əməkdaşları Sevinc Rəcəbova və Yusif Babayev AMEA-nın Yüksək Texnologiyalar Parkını (YT Park) ziyarət edib, istehsal prosesi ilə tanış olublar.
Gənc alimlər YT Parkın yeni yaradılan Strateji Elmi Analitik Sınaq Mərkəzinə (SEASM) baş çəkib, sonra müasir standartlara cavab verən laboratoriyalara baxış keçiriblər. Daha sonra Yüksək Texnologiyalar Parkının rəhbərliyi gənclərlə görüş keçirib və onları əməkdaşlığa dəvət edib.

Сотрудники Института Зоологии ознакомились с производственным процессом Парка высоких технологий
7 февраля 2019-го года молодые ученые научных учреждений и организаций академии, в том числе сотрудники Института Зоологии НАНА Севиндж Раджабова и Юсиф Бабаев посетили Парк высоких технологий (Парк ВТ) НАНА и ознакомились с производственным процессом.
Молодые ученые ознакомились с деятельностью Центра стратегических научно-аналитических испытаний (ЦСНАИ), лабораториями, отвечающими современным стандартам. Затем руководство Парка высоких технологий провело встречу с молодыми учеными и пригласило их к сотрудничеству.