AMEA-nın nümayəndə heyəti "BP Azərbaycan" şirkətində olub
Yanvarın 29-da AMEA-nın vitse-prezidenti, akademik İbrahim Quliyev, Yüksək Texnologiyalar Parkının (YT Park) direktoru, iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru Nazim Şükürov, Zoologiya İnstitutunun direktoru, fizika-riyaziyyat elmləri üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Elman Yusifov və Rəyasət Heyətinin nəzdində Fənlərarası Analitik Mərkəzinin direktoru, kimya üzrə fəlsəfə doktoru, professor Rüfət Məmmədovdan ibarət nümayəndə heyəti "BP Azərbaycan" şirkətinin Ekoloji Qrupunun və Aviasiya Xidmətinin əməkdaşları ilə görüş keçiriblər.
Görüşün keçirilməsində məqsəd ekoloji monitorinqlə bağlı müzakirələrin aparılması olub.
Müzakirələrdən sonra N.Şükürov AMEA YT Parkın Strateji Elmi Analitik Sınaq Mərkəzinin milli akreditasiyadan keçməsi, həmçinin burada nəzərdə tutulan kalibrləmə işləri və s. barədə məlumat verib.
Daha sonra YT Parkın rezidenti tərəfindən istehsal edilən mülki dronlarla bağlı təqdimat keçirilib.
Görüşün sonunda "BP Azərbaycan" şirkətinin nümayəndələri YT Parkın fəaliyyəti ilə yaxından tanış olmaq üçün sözügedən qurumu ziyarət edəcəklərini bildiriblər.

ANAS delegation visited "BP Azerbaijan"
Vice President of ANAS, Academician Ibrahim Guliyev, Director of High Technology Park (YP Park), PhD in Economics Nazim Shukurov, Director of Zoology Institute, PhD in Physics and Mathematics, Associate Professor Elman Yusifov and Director of Interdisciplinary Analytical Center at Presidium , PhD on Chemistry, Professor Rufat Mammadov met with “BP Azerbaijan” Ecological Group and Aviation Service employees.
The purpose of the meeting was to discuss environmental monitoring.
N.Shukurov emphasized that, the Center for Strategic Scientific Analytical Testing of ANAS HT Park passed the National Accreditation.
At the end of the meeting, BP representatives said they would visit the Park to get acquainted with HT Park's activities.