Rəcəb Tayyib Ərdoğan Universitetinin professoru Botanika İnstitutunda olub
Türkiyənin Rəcəb Tayyib Ərdoğan Universitetinin əməkdaşı, b.ü.e.d., professor Vaqif Hətəmov AMEA-nın Botanika İnstitutunda olub.
İnstitutun direktoru, akademik Validə Əlizadə ilə görüşdə qonağa müəssisənin tarixi, müasir elmi-tədqiqat istiqamətləri və beynəlxalq əlaqələri barədə məlumat verilib.
Bundan əlavə, "Azərbaycan Botaniklər Cəmiyyəti" İctimayi Birliyinin fəaliyyətinin bərpası, qarşıya qoyulmuş hədəflər, xaricdə yaşayan botanik həmvətənlərimizin cəmiyyətə cəlb edilməsi və qarşılıqlı görüləcək işlər müzakirə edilib.
Alim sonra institutun Herbari fondu və laboratoriyaları ilə tanış olub, müəssisəsədə qarşılıqlı əməkdaşlıq və təcrübə mübadiləsi üçün geniş imkanların yaradıldığını vurğulayıb.
Qeyd edək ki, V.Hətəmov 1978-1998-ci illərdə Botanika İnstitutunda çalışıb, daha sonra tədqiqatlarını Turkiyədə davam etdirib.

Профессор Института ботаники Университета Реджеп Тайип Эрдоган
Сотрудник Университета Реджеп Тайип Эрдоган, профессор Вагиф Хатамов был гостем Института ботаники  Национальной Академии наук Азербайджана.
На встрече, директор института, академик Валида Ализаде рассказала гостю об истории учреждения, современных научно-исследовательских направлениях института и международных связях.
Кроме того, между сторонами были обсуждены перспективы двухстороннего сотрудничества, предстоящие задачи, восстановление Общественного объединения «Общества ботаников Азербайджана».
Затем ученый ознакомился с Фондом гербария и лабораториями института и отметил, что в учреждении существуют широкие возможности для взаимного сотрудничества и обмена опытом.
Отметим, что В. Хатамов работал в Институте ботаники в 1978-1998 годах, а затем продолжил свои исследования в Турции.