Rəcəb Tayyib Ərdoğan Universitetinin professoru Botanika İnstitutunda olub
Türkiyənin Rəcəb Tayyib Ərdoğan Universitetinin əməkdaşı, b.ü.e.d., professor Vaqif Hətəmov AMEA-nın Botanika İnstitutunda olub.
İnstitutun direktoru, akademik Validə Əlizadə ilə görüşdə qonağa müəssisənin tarixi, müasir elmi-tədqiqat istiqamətləri və beynəlxalq əlaqələri barədə məlumat verilib.
Bundan əlavə, "Azərbaycan Botaniklər Cəmiyyəti" İctimayi Birliyinin fəaliyyətinin bərpası, qarşıya qoyulmuş hədəflər, xaricdə yaşayan botanik həmvətənlərimizin cəmiyyətə cəlb edilməsi və qarşılıqlı görüləcək işlər müzakirə edilib.
Alim sonra institutun Herbari fondu və laboratoriyaları ilə tanış olub, müəssisəsədə qarşılıqlı əməkdaşlıq və təcrübə mübadiləsi üçün geniş imkanların yaradıldığını vurğulayıb.
Qeyd edək ki, V.Hətəmov 1978-1998-ci illərdə Botanika İnstitutunda çalışıb, daha sonra tədqiqatlarını Turkiyədə davam etdirib.

Recep Tayyip Erdogan University Professor has been to the Botany Institute
Professor Vagif Hatamov, an employee of Turkish University of Rajab Tayyip Erdogan, has been a guest of ANAS Institute of Botany.
Director of the Institute, academician Valida Alizadeh informed the guest about the history of the enterprise, modern scientific research directions and international relations.
In addition, discussed the restoration of the activities of the Public Union "Azerbaijan Botanical Society", the involvement of our compatriots living in abroad, and the work to be done.
The scientist then got acquainted with the Herbari Foundation and laboratories of the institute.
Note that, V.Hatamov worked at Botanical Institute in 1978-1998, and then continued his research in Turkey.