Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası Rəyasət Heyətinin mətbu orqanı olan "Elm" qəzetinin növbəti sayı 23 fevral 2018-ci il tarixində işıq üzü görüb.
Qəzetdə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin seçkiləri ilə bağlı AMEA-da keçirilən toplantı, akademiyanın prezidenti, akademik Akif Əlizadənin doktoranturaya qəbul üzrə imtahan prosesi ilə tanışlığı, Naxçıvan Bölməsinin Rəyasət Heyətindəki hesabat iclası, Yüksək Texnologiyalar Parkının yeni istehsal komplekslərinin təməlqoyma mərasimi, Dövlət Sərhəd Xidmətinin rəisi, general-polkovnik Elçin Quliyevin YT Parkına ziyarəti, Ədəbiyyat İnstitutunda Türkiyənin Türk Ədəbiyyatı Vəqfinin nümayəndə heyəti ilə görüş, "Azərbaycan Xalq Cümhuriyyəti: tarixi retrospektivlik və müasirlik" mövzusunda keçirilən elmi konfrans  və yeni nəşrlər haqqında materiallar işıqlandırılıb.
Bundan əlavə, yeni sayda "Ana dilimizin saflığını qoruyaq", "Azərbaycana dair iki qətnamə", "Müstəqilliyimizin atributu", "Mənəvi varlığımız", "Hay ver mənə, cənab leytenant", "Dünya ictimaiyyəti bilməlidir" adlı məqalələr və digər məlumatlarla tanış olmaq olar.

The next issue of the Elm newspaper, the press body of the Presidium of the Azerbaijan National Academy of Sciences, was published on February 23, 2018.
The meeting connected with presidential elections, academician Akif Alizadeh's visit to the doctorate entrance exam, reporting meeting of the Presidium of Nakhchivan Branch, groundbreaking ceremony of new production facilities of the High Technology Park, chief of the State Border Service, Colonel Elchin Guliyev's visit to the High-Tech Park, a meeting with the delegation of the Turkish Literature Foundation of Turkey at the Institute of Literature, materials about the scientific conference on "Azerbaijan Democratic Republic: Historical retrospective and modernity".
In addition, the new issues includes "Maintaining the purity of our mother tongue", "Two resolutions on Azerbaijan", "Attribute of our independence", "Our spiritual existence”, "Worldwide should know" and other information.