İnstitutun Elmi Şurasının növbəti iclası keçirilib
Bu gün Zoologiya İnstitutunun Elmi şurasının iclası keçirilib. İclasda aşağıdakı məsələlər müzakirə edilib:
1.     2015-ci ilin elmi-tədqiqat işlərinin hesabatları haqqında.
2.     Minimum imtahanlarının testləri haqqında.
3.     Naxçıvan MR elmi-tədqiqat baytarlıq mərkəzinin direktoru Q.T.Fərhadovun doktorluq dissertasiyasının mövzusunun  təsdiqi.
4.     “Faydalı cücülərin introduksiyası və bioloji mübarizənin elmi əsasları” laboratoriyasının elmi işçisi Ş.Məhərrəmovanın namizədlik dissertasiyasının adının dəyişilməsi və elmi rəhbərinin təsdiqi haqqında.
Q.T.Fərhadovun doktorluq dissertasiyasının adı “Naxçıvan MR-də gövşəyən heyvanların helmint faunası, onların yayılmasının landşaft-ekoloji xüsusiyyətləri və faunanın formalaşması yolları” kimi təsdiqlənib.
Ş.Məhərrəmovanın “Şərqi Azərbaycanda meyvə-meşə bitkilərinin ziyanvericiləri-yarpaqbükənlərin parazit və yırtıcı cücüləri və onların istifadə yolları” mövzusundakı namizədlik dissertasiyasının adı dəyişdirilərək  “Azərbaycanın şərqində meyvə-meşə bitkilərinə ziyan vuran yarpaqbükənlərin (Lepidoptera:Torticidae) növ tərkibi və onların parazitoid kompleksi” ilə əvəz olunub. İşin elmi rəhbəri b.ü.e.d. X.Əliyev təyin edilib.

The next meeting of the Scientific Council, ANAS has been held. The following issues were discussed at the meeting:
1.      On the scientific-research reports of 2015.
2.      On the tests of minimum exams.
3.      On the approval of the doctoral dissertation subject of the director of Nakhchivan AR veterinary research centre, G.T.Farhadov.
4.      On Changing of the name of Scientific worker of the laboratory of the introduction of beneficial insects and the scientific basis of biological control, Sh.Maharramova’s candidate's dissertationand approval of the Scientific supervisor.
The name of G.T.Farhadov’s doctoral dissertation has been approved as "Helminth fauna of the ruminants, landscape and ecological characteristics of their spreading, ways of formation of fauna in Nakhchivan".
Sh.Maharramova’s candidate dissertation on “Pests of forest-fruit plants in the east of Azerbaijan, parasites and predator insects and their uses” has been changed to “Parasitoid complex and species composition of leaf rollers (Lepidoptera:Torticidae), causing damage to forest-fruit plants in the east of the Azerbaijan”. Sc.D. in Biology Kh.Aliyev was appointed to the scientific supervisor.