Şagirdlər Zoologiya İnstitutunun Zooloji Muzeyinə ekskursiya ediblər
Şagirdlər AMEA Zoologiya İnstitutunun Zooloji Muzeyinə ekskursiya ediblər. Qərb Universitetinin nəzdindəki orta məktəbin 16 şagirdi, İncəsənət Gimnaziyasının 20 şagird, Nizami rayonu 242 saylı orta-məktəbin 28 şagirdinin müəllimləri ilə birlikdə muzeyə ekskursiyası təşkil edilib.
Şagirdlər ekspozisiya fondunda sərgilənən Azərbaycan və dünya faunasına aid olan növlər, onların ekoloji xüsusiyyətləri ilə tanış olublar. Şagirdlərə həmin növlərin qorunması istiqamətində görülən işlər barədə də məlumat verilib.
Belə ekskursiyalar şagirdlərə orta məktəblərdə tədris olunan fənn proqramının daha rahat mənisəniməsinə kömək edir.

Pupils went on an excursion to the Zoological Museum of the Institute of Zoology
Pupils went on an excursion to the Zoological Museum of the Institute of Zoology of ANAS. Excursion to the museum was organized by 16 pupils of the Western University, 20 pupils of the Art Gymnasium and 28 pupils of Secondary School # 242 of Nizami district.
The pupils got acquainted with the species and their ecological features belonging to Azerbaijan and the world fauna exhibited in the exposition fund. The pupils were also informed about the performed measures to protect these species.
Such excursions help pupils to develop a more comfortable program of subject disciplines studied at the secondary schools.