Şagirdlər Zoologiya İnstitutunun Zooloji Muzeyinə ekskursiya ediblər
Şagirdlər AMEA Zoologiya İnstitutunun Zooloji Muzeyinə ekskursiya ediblər. Qərb Universitetinin nəzdindəki orta məktəbin 16 şagirdi, İncəsənət Gimnaziyasının 20 şagird, Nizami rayonu 242 saylı orta-məktəbin 28 şagirdinin müəllimləri ilə birlikdə muzeyə ekskursiyası təşkil edilib.
Şagirdlər ekspozisiya fondunda sərgilənən Azərbaycan və dünya faunasına aid olan növlər, onların ekoloji xüsusiyyətləri ilə tanış olublar. Şagirdlərə həmin növlərin qorunması istiqamətində görülən işlər barədə də məlumat verilib.
Belə ekskursiyalar şagirdlərə orta məktəblərdə tədris olunan fənn proqramının daha rahat mənisəniməsinə kömək edir.

Ученики были на экскурсии в Зоологическом Музее Института Зоологии
Была организована экскурсия школьников  с учителями в Зоологический Музей - 16 учеников из средней школы при Западном Университете, 20 учеников из Гимназии Искусств, 28 учеников из средней школы номер 242 Низаминского района.
Ученики ознакомились с видами мировой фауны и фауны Азербайджана представленными в экспозиционном фонде, а также их экологическими особенностями. Школьникам представлена информация о работах, проводимых в ходе защиты данных видов.
Такие экскурсии помогают ученикам легче усваивать программу предмета, которая преподаются в средних школ.