ARETN Zoologiya İnstitutunda dissertasiya müdafiəsi keçiriləcək
V.Y.Axundov adına Elmi-Tədqiqat Tibbi Profilaktika İnstitutunun dissertantı Sultanova Yeganə Əliqulu qızının 2429.01-"Parazitologiya" ixtisası  üzrə "AZƏRBAYCANIN CƏNUB-ŞƏRQİNDƏ AĞCAQANADLARIN FAUNASININ MÜASİR VƏZİYYƏTİ VƏ ONLARIN ARBOVİRUSLARIN KEÇİRİLMƏSİNDƏ ROLU" mövzusunda dissertasiya işinin müdafiəsi 15 dekabr 2023-cü il tarixində saat 14:00-da ARETN Zoologiya İnstitutunun nəzdində FD 1.09 Dissertasiya Şurasında keçiriləcək.
Elmi rəhbər:
T.ü.e.d. Akif Əyyub oğlu Salehov
Dissertasiya işinin rəsmi opponentləri
1. Naxçıvan Dövlət Universitetinin “Baytarlıq təbabəti” kafedrasının dosenti, 2429.01 – “Parazitologiya” ixtisası üzrə b.e.d. Etibar Nəsrulla oğlu Məmmədov
2. ARETN Zoologiya İnstitutunun Parazit-sahib münasibətlərinin biokimyəvi əsasları laboratoriyasının b.e.işçisi, 2429.01 – “Parazitologiya” ixtisası üzrə b.ü.f.d. Nuranə Əli qızı Hacıyeva
3. Sumqayıt Dövlət Universitetinin Biologiya və onun tədrisi metodikası kafedrasının baş müəllimi 2429.01 – “Parazitologiya” ixtisası üzrə b.ü.f.d. Aysel Nuhbala qızı Ağayeva

Dissertation defence was held at the MSERA Institute of Zoology
On December 15, 2023, the next meeting of the FD 1.09 Dissertation Council operating under the Institute of Zoology of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan will be held. The dissertation defense of Yegana Aligulu gizi Sultanova, a doctoral student of the V.Y. Akhundov Scientific Research Medical Prophylactic Institute of the Ministry of Health of the Republic of Azerbaijan, on the topic "The state-of-the-art of the mosquito fauna in the southeast of Azerbaijan and their role in the transmission of abroviruses" due to receive a PhD in Biology in the specialty "Parasitology" 2429.01 will be carried out. Note that the scientific supervisor of the dissertation work is Akif Ayyub oglu Salehov, Doctor of Medical Sciences.
Official opponents of the dissertation work
Associate Professor of "Veterinary Medicine" Department of Nakhchivan State University, 2429.01 - "Parasitology" specialty, Dr. Biology Mammadov Etibar Nasrulla oglu
Senior reseracher of the Laboratory of Biochemical Basis of Parasite-Host Relations of MSERA Institute of Zoology, 2429.01 - "Parasitology" specialty, Hajiyeva Nurana Ali gizi
Head teacher of Sumgayit State University, Department of Biology and its Teaching Methodology, 2429.01 - "Parasitology" specialty. Aghayeva Aysel Nuhbala gizi