“Azərbaycanda leşyeyən quşların (Aegypius monachus,Gyps fulvus, Neophron percnopterus, Gypaetus barbatus) yayılması, biologiyası və mühafizəsi” mövzusunda doktorluq dissertasiyasının müdafiəsi keçiriləcək
11 noyabr 2021-ci il tarixində saat 14:00-da AMEA Zoologiya institutunun dissertasiya şurasında AMEA Zoologiya İnstitutunun "Onurğalılar zoologiyası"laboratoriyasının aparıcı elmi işçisi aq.e.ü.f.d. Kərimov Tahir Ərşad oğlunun 2401.01 - "Zoologiya" ixtisası üzrə “Azərbaycanda leşyeyən quşların (Aegypius monachus,Gyps fulvus, Neophron percnopterus, Gypaetus barbatus) yayılması, biologiyası və mühafizəsi” mövzusunda doktorluq dissertasiyasının müdafiəsi keçiriləcək.
Elmi məsləhətçi: AMEA-nın müxbir üzvü, biologiya elmləri doktoru İlham Xəyyam oğlu Ələkbərov
Rəsmi opponentlər: Bakı Dövlət Universitetinin Zoologiya və fiziologiya kafedrasının müəllimi, 2401.01 – “Zoologiya” ixtisası üzrə b.e.d., professor Canbaxış Nəcəfov, AMEA Zoologiya institutunun Parazitologiya laboratoriyasının baş elmi işçisi, 2401.01 – “Zoologiya” ixtisası üzrə b.e.d., dosent Asif Manafov, Gəncə Dövlət Universitetinin Anatomiya, Fiziologiya və Zoologiya kafedrasının müdiri 2401.01 – “Zoologiya” ixtisası üzrə b.e.d, dosent, Vəfa Məmmədova və Azərbaycan Ekologiya və Təbii Sərvətlər nazirinin müavi, 2401.01 – “Zoologiya” ixtisası üzrə b.e.d., professor Rauf Hacıyev

Defense of doctoral dissertation on "Distribution, Biology and Protection of Carnivorous birds (Aegypius monachus, Gyps fulvus, Neophron percnopterus, Gypaetus barbatus) in Azerbaijan" to be held
On November 11, 2021 at 14:00 in the Dissertation Council of the Institute of Zoology of ANAS, the leading researcher of the laboratory "Zoology of Vertebrates " of the Institute of Zoology of ANAS, Ph.D. Karimov Tahir Arshad oglu will defend his doctoral dissertation on "Distribution, biology and protection of carnivorous birds (Aegypius monachus, Gyps fulvus, Neophron percnopterus, Gypaetus barbatus) in Azerbaijan" in specialty 2401.01 - "Zoology".
Supervisor: corresponding member of ANAS, Doctor of Biological Sciences Ilham Khayyam oglu Alakbarov
Official opponents: Teacher of the Department of Zoology and Physiology of Baku State University, Doctor of Biological Sciences  in 2401.01 - specialty “Zoology”, Professor Janbakhish Najafov, senior researcher of the Parasitology Laboratory of the Institute of Zoology of ANAS, Doctor of Biological Sciences  in specialty 2401.01 - “Zoology”, Associate Professor Asif Manafov, Ganja State University Head of the Department of Anatomy, Physiology and Zoology Doctor of Biological Sciences in specialty 2401.01 -  "Zoology", Associate Professor Vafa Mammadova and Deputy Minister of Ecology and Natural Resources of Azerbaijan, Doctor of Biological Sciences  in specialty 2401.01 - "Zoology", Professor Rauf Hajiyev.