AMEA magistrantlarının sosial müdafiəsi gücləndirilir
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasında (AMEA) magistrlərin sosial müdafiəsinin gücləndirilməsi istiqamətində əhəmiyyətli işlər görülür.
Bunu AMEA-nın prezidenti, akademik Akif Əlizadə iyulun 10-da akademiya magistrlərinin “Məzun günü” tədbirində deyib.
AMEA rəhbəri diqqətə çatdırıb ki, akademiyanın bütün magistrləri işlə təmin olunur, eyni zamanda, qrant layihələrinə cəlb edilirlər. Həmçinin magistrlər arasında müxtəlif intellekt müsabiqələri təşkil olunur. Onların asudə vaxtlarının dəyərləndirilməsi və potensiallarının üzə çıxarılması üçün seminar xarakterli görüşlər keçirilir. Bundan əlavə, magistrlərə startaplara qoşulmaq, startapların tapılması və hazırlanması yolları təbliğ edilir, həmçinin elmdə şəbəkələşmə məqsədilə xaricdə təhsil alan gənclərlə görüşlər təşkil olunur.

Social protection of masters of ANAS is strengthening
Significant work is being done to strengthen the social protection of masters at the Azerbaijan National Academy of Sciences (ANAS).
President of ANAS, academician Akif Alizadeh said at the "Graduation Day" of the academy's master degree graduates on July 10.
The head of ANAS noted that all master degree students are employed and are involved in grant projects. Different intellectual competitions are also organized among masters. Seminar meetings are held to assess their leisure time and identify their potential. In addition, masters are encouraged to get involved in startups, and organize meetings with young people studying abroad for networking.