AMEA-da Ramazan bayramı münasibətilə aztəminatlı ailələrə yardım göstərilib
Azərbaycan Qızıl Aypara Cəmiyyətinin AMEA bölməsinin təşkilatçılığı ilə Ramazan bayramı münasibətilə yardım kampaniyası keçirilib.
Tədbirdə AMEA-nın İşlər İdarəsinin müdir müavini Sərdar Əliyev bölmənin fəaliyyətinin 2016-cı ildə yenidən bərpa edildiyini və qısa müddətdə bir sıra uğurlara imza atdığını söyləyib.
O, bu cür layihələrin ənənə halını aldığını və gələcəkdə də davam etdiriləcəyini diqqətə çatdırıb. S.Əliyev yardım kampaniyası çərçivəsində AMEA-nın 13 elmi müəssisə və təşkilatından 90-a yaxın aztəminatlı ailəyə ərzaq yardımının göstəriləcəyini deyib.

On the occasion of Ramadan has helped low-income families
By the organizational of ANAS Department of the Red Crescent Society of Azerbaijan was held a campaign to help low-income families on the occasion of the Ramadan.
Deputy Head of the Office of Administration of ANAS Sardar Aliyev noted that, the activity of the department was restored in 2016 and a number of successes were achieved in a short period of time.
He noted that such projects have become tradition and will continue in the future. S.Aliyev added that, within the framework of the project, about 90 needy families will receive food aid in 13 scientific institution.