AMEA-da Ramazan bayramı münasibətilə aztəminatlı ailələrə yardım göstərilib
Azərbaycan Qızıl Aypara Cəmiyyətinin AMEA bölməsinin təşkilatçılığı ilə Ramazan bayramı münasibətilə yardım kampaniyası keçirilib.
Tədbirdə AMEA-nın İşlər İdarəsinin müdir müavini Sərdar Əliyev bölmənin fəaliyyətinin 2016-cı ildə yenidən bərpa edildiyini və qısa müddətdə bir sıra uğurlara imza atdığını söyləyib.
O, bu cür layihələrin ənənə halını aldığını və gələcəkdə də davam etdiriləcəyini diqqətə çatdırıb. S.Əliyev yardım kampaniyası çərçivəsində AMEA-nın 13 elmi müəssisə və təşkilatından 90-a yaxın aztəminatlı ailəyə ərzaq yardımının göstəriləcəyini deyib.

В НАНА по случаю праздника Рамазан оказана помощь малообеспеченным семьям
При организационной поддержке отделения НАНА Азербайджанского общества Красного полумесяца была проведена кампания помощи малообеспеченным семьям по случаю праздника Рамазан.
На мероприятии заместитель директора Управления делами НАНА Сардар Алиев отметил, что деятельность отделения была восстановлена в 2016 году и был достигнут ряд успехов за короткий срок.
Он отметил, что такие проекты, приобретавшие традиционный характер, будут продолжаться и в дальнейшем. С.Алиев сказал, что в рамках кампании помощи будет оказана продовольственная помощь около 90 семьям из 13 научных учреждений и организаций НАНА.
Затем руководитель отделения НАНА общества Джейран Нагиева была представлена продовольственная помощь.