Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası Rəyasət Heyətinin mətbu orqanı olan "Elm" qəzetinin növbəti sayı 10 noyabr 2017-ci il tarixində işıq üzü görüb.
Qəzetdə Bakı-Tbilisi-Qars dəmir yolunun açılış mərasimi, AMEA Rəyasət Heyətinin növbəti iclası, Rusiya Elmlər Akademiyasının akademiki Roald Saqdeyevlə görüş, görkəmli dramaturq Hüseyn Cavidin anadan olmasının 135 illiyi ilə əlaqədar Bolqarıstanda keçirilən tədbir, "Azərbaycan tarixin yolayrıcında: təlatümlü 1917-ci il" elmi konfransı, "Ədəbiyyatda və incəsənətdə multikulturalizm və tolerantlıq" mövzusunda keçirilən elmi sessiya, Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksində yaradılmış “Elm” guşəsinin açılışı, Birləşmiş Veteranlar Şurasının yığıncağı və yeni nəşrlər haqqında materiallar işıqlandırılıb.
Bundan əlavə, yeni sayda "Yüksək qiymət", "Tarixçi alim", "Gizlənmiş şəlalələr", "Qarabağ həqiqətləri"  adlı məqalələr və digər məlumatlarla tanış olmaq olar.

The next issue of the Elm newspaper, the press body of the Presidium of the Azerbaijan National Academy of Sciences, was published on November 10, 2017.
New edition includes the opening ceremony of the Baku-Tbilisi-Kars railway, the next meeting of the Presidium of ANAS, the meeting with academician of the Russian Academy of Sciences Roald Sagdeev, the event dedicated to the 135th anniversary of prominent playwright Hussein Javid in Bulgaria, "Azerbaijan on the road of history: troubled 2017” scientific conference, "Multiculturalism and Tolerance in Literature and Art", opening of "Elm" corner of the Heydar Aliyev Modern Education Complex, meeting of the United Veterans Council and new editions.
In addition, you can get acquainted with a new series of articles titled "High Price", "Historian scientist", "Hidden Cave", "Garabagh truths" and more.
The newspaper also includes the following articles: "Dynamic as a Prediction of Success", "One of the Basic Properties of the State", "Guest of Dagestan" and etc.