AMEA Zoologiya İnstitutunun direktoru institut əməkdaşları ilə görüş keçirib
AMEA Zoologiya İnstitutunun direktoru, fizika üzrə fəlsəfə doktoru Elman Yusifov institut əməkdaşları ilə görüş keçirib.
Görüşdə çıxış edən E.Yusifov bildirib ki, ətraf mühitin qorunması Azərbaycan dövlətinin ekoloji siyasətinin mühüm prioritetlərindən biridir.
Azərbaycanın milli faunasının çox zəngin olduğunu nəzərə çatdıran E.Yusifov onun qorunması üçün dövlət tərəfindən bir çox tədbirlərin həyata keçirildiyini, bu tədbirlərn səmərəli nəticələrinin artıq göz qabağında olduğunu söyləyib.
Milli faunanın qorunmasının ekoloji mühitin sağlamlaşdırılması üçün çox əhəmiyyətli olduğunu söyləyən E.Yusifov əlavə edib ki, milli faunamızın qorunması işində yalnız dövlət orqanları deyil, vətəndaş cəmiyyəti də fəal iştirak etməlidir. Bu baxımdan gənclərin rolunun daha çox ola bilməsini mümkün sayan direktor gəncləri təbiətə, milli faunamıza dəstək hərəkatına qoşulmağa dəvət edib.

Директор Института Зоологии НАНА провел встречу с сотрудниками института
Директор Института Зоологии НАНА, доктор философии по физике Эльман Юсифов провел встречу с сотрудниками института.
Выступивший на встрече Э.Юсифов отметил, что охрана окружающей среды является одним из важных приоритетов экологической политики Азербайджанского государства.
Э.Юсифов, довел во внимание богатства национальной фауны Азербайджана, отметил, что осуществляется ряд мер для защиты фауны со стороны государства и уже налицо эффективные результаты этих мероприятий.
Подчеркнув, что защита национальной фауны, является очень важным в деле оздоровления экологической среды  Э.Юсифов добавил, что в защите национальной фауны должны участвовать не только государственные органы, но и гражданское общество.
С этой точки зрения директор предполагает, что молодежь может быть более вовлечена в это дело и приглашает их присоединиться к действию поддержки природы, национальной фауны.