Cənubi koreyalı alim Mərkəzi Nəbatat Bağında aparılan təcrübə işləri ilə tanış olub
Cənubi Koreya Respublikasının Çonbuk Dövlət Universitetinin meşəçi alimi, dosent Cuhyuk Kvon AMEA-nın Mərkəzi Nəbatat Bağının (MNB) qonağı olub.
MNB-nin direktoru, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Vahid Fərzəliyevlə görüşdə qonağa bağın tarixi və fəaliyyət istiqamətləri barədə məlumat verilib.
Səfərinin əsas məqsədinin Qafqaz ölkələrinin bitki örtüyünü araşdırmaqdan ibarət olduğunu söyləyən C.Kvon təmsil etdiyi təşkilat və apardığı tədqiqatlar barədə danışıb.
Bağın canlı kolleksiyasını ziyarət edən C.Kvona Azərbaycanın meşə örtüyü və biomüxtəlifliyi haqqında ətraflı məlumat verilib. Koreyalı alim burada Azərbaycanın endem bitkiləri və təcrübə sahələrində aparılan elmi işlərlə tanış olub.

The South Korean scientist got acquainted with the experience of the Central Nabatat Garden
Forestry scientist, associate professor Cuhyuk Kwon from Chungbuk State University, South Korea, was the guest at Central Botanical Garden (CBG) of ANAS.
At the meeting with director of CBG, PhD in biology, associate professor Vahid Farzaliyev, the guest was informed about the history and activities of the garden.
The main purpose of his visit was to explore the vegetation cover of the Caucasian countries. He talked about his organization and his research.
C.Kvon was informed about the forest cover and biodiversity of Azerbaijan. The Korean scientist got acquainted with the scientific works of endemic plants and experimental fields in Azerbaijan.