Zooloji Muzey sahibkarlıq fəaliyyətinə başladı
Qanunvericiliklə müəyyən edilən sahibkarlıq fəaliyyətinə uyğun olaraq, ilk dəfə AMEA Zoologiya İnstitutunun nəzdində fəaliyyət göstərən Zooloji Muzeyinin xidmətlərinin qiymətləri təsdiqlənib.
Qiymətlər uşaqlar və  böyüklər üçün ayrı-ayrılıqda  müəyyən olunub.
Muzeyə  təlimatlandırıcı ekskursiyaların təşkili məqsədilə “Dream travel agency” şirkəti ilə AMEA Zoologiya İnstitutu arasında  müqavilə də imzalanıb.
Cari təmir işlərindən sonra yenidən istifadəyə verilən muzey artıq ziyarətçilərini qəbul etməyə hazırdır.
Qeyd edək ki, Zooloji Muzeydə 257 növ onurğalı heyvan, o cümlədən 44 növ məməli, 116 növ quş, 36 növ sürünən, 13 növ suda-quruda yaşayan və 50 növ balıq eksponatları nümayiş olunur. Təbii heyvan müqəvvaları içərisində həm Azərbaycan faunasına, həm də dünya faunasına aid nümunələr vardır. Azərbaycanın “Qırmızı Kitabı”na salınmış Xəzər qızılbalığı, adi zərdəpər, adi triton, karelin tritonu, Qafqaz xaçlıcası, Qafqaz quru qurbağası, Aralıqdənizi tısbağası, Pallas təlxəsi, çəhrayı qutan, qıvrımlələk qutan, adi ərsindimdik, qara leylək, adi flaminqo, qırmızıdöş kazarka, ağdöş qaz, ağgöz qaraördək, qara çalağan, tetraçalan, cırtdan qartalça, böyük qartal, leşyeyən, ağbaş kərkəs, adi qızılquş, qaragöz qızılquş, Qafqaz tetrası, adi turac, Qafqaz qırqovulu, boz çilkəklik, boz durna, telli durna, adi çivdimdik, sultantoyuğu, adi bəzgək, adi bizdimdik, Hindistan tirəndazı, qonur ayı, adi safsar, Xəzər suitisi, Avropa cüyürü, nəcib maral, ceyran kimi nadir növlərin eksponatları vasitəsilə əyani şəkildə faunamızın növ müxtəlifliyi haqqında ətraflı təsəvvür yaradır.

Зоологический Музей начал предпринимательскую деятельность
Соответственно определенной законодательством предпринимательской деятельности, впервые были подтверждены цены услуг Зоологического Музея действующего при Институте Зоологии НАНА.
Цены для детей и взрослых были определены отдельно.
С целью организации обучающих экскурсий в Музей Институт Зоологии НАНА подписал договор с компанией “Dream travel agency”. После ремонта музей уже готов принимать своих посетителей.
Нужно отметить, что в Музее представлено 257 вида позвоночных животных, в том числе 44 вида млекопитающих, 116 вида птиц, 36 вида пресмыкающихся, 13 вида земноводных и 50 вида экспоната рыб. Среди чучел природных животных имеются представители, как фауны Азербайджана, так и мировой фауны. Посредством экспонатов редких видов занесенных в Красную книгу Азербайджана и видов, находящихся под угрозой исчезновения, таких как джейран, благородный олень, европейская косуля, каспийский тюлень, обыкновенныйперевязка, Бурый медведь, Индийский дикобраз, обыкновенная шилоклювка, каспийский лосось, усач-булат маи, обыкновенный тритон, тритон карелина, кавказская крестовка, Кавказская жаба, Средиземноморская черепаха, Pallas təlxəsi, Розовый пеликан, Кудрявый пеликан, обыкновенная колпица, чёрный аист, фламинго, краснозобая казарка, ağdöş qaz, чернети, коршун чёрный, ястреб-тетеревятник, Орёл-карлик, большой орел, гриф, белоголовый сип, соколы, чеглок, Кавказский тетерев, турач, Кавказский фазан, boz çilkəklik, серый журавль, серый журавль,  adi çivdimdik, султанкаили султанская курица, adi bəzgəвозникает подробная информация о видовом разнообразии нашей фауны.