Zooloji Muzey sahibkarlıq fəaliyyətinə başladı
Qanunvericiliklə müəyyən edilən sahibkarlıq fəaliyyətinə uyğun olaraq, ilk dəfə AMEA Zoologiya İnstitutunun nəzdində fəaliyyət göstərən Zooloji Muzeyinin xidmətlərinin qiymətləri təsdiqlənib.
Qiymətlər uşaqlar və  böyüklər üçün ayrı-ayrılıqda  müəyyən olunub.
Muzeyə  təlimatlandırıcı ekskursiyaların təşkili məqsədilə “Dream travel agency” şirkəti ilə AMEA Zoologiya İnstitutu arasında  müqavilə də imzalanıb.
Cari təmir işlərindən sonra yenidən istifadəyə verilən muzey artıq ziyarətçilərini qəbul etməyə hazırdır.
Qeyd edək ki, Zooloji Muzeydə 257 növ onurğalı heyvan, o cümlədən 44 növ məməli, 116 növ quş, 36 növ sürünən, 13 növ suda-quruda yaşayan və 50 növ balıq eksponatları nümayiş olunur. Təbii heyvan müqəvvaları içərisində həm Azərbaycan faunasına, həm də dünya faunasına aid nümunələr vardır. Azərbaycanın “Qırmızı Kitabı”na salınmış Xəzər qızılbalığı, adi zərdəpər, adi triton, karelin tritonu, Qafqaz xaçlıcası, Qafqaz quru qurbağası, Aralıqdənizi tısbağası, Pallas təlxəsi, çəhrayı qutan, qıvrımlələk qutan, adi ərsindimdik, qara leylək, adi flaminqo, qırmızıdöş kazarka, ağdöş qaz, ağgöz qaraördək, qara çalağan, tetraçalan, cırtdan qartalça, böyük qartal, leşyeyən, ağbaş kərkəs, adi qızılquş, qaragöz qızılquş, Qafqaz tetrası, adi turac, Qafqaz qırqovulu, boz çilkəklik, boz durna, telli durna, adi çivdimdik, sultantoyuğu, adi bəzgək, adi bizdimdik, Hindistan tirəndazı, qonur ayı, adi safsar, Xəzər suitisi, Avropa cüyürü, nəcib maral, ceyran kimi nadir növlərin eksponatları vasitəsilə əyani şəkildə faunamızın növ müxtəlifliyi haqqında ətraflı təsəvvür yaradır.

According to the entrepreneurial activity defined by legislation, the prices for services of Zoology Museum, operating at the Institute of Zoology of ANAS, have firstly been confirmed.
Prices are set separately for children and adults.
An agreement was signed between the “Dream travel agency” and the Institute of Zoology of ANAS for organizing excursions to the museum. The museum, which has been commissioned after the current renovation, is now ready to welcome visitors.
It should be noted that 257 species of vertebrate animals, including 44 species of mammals, 116 species of birds, 36 species of reptiles, 13 species of water-based and 50 species of fish are demonstrated at the Zoological Museum. There are examples of natural fauna belonging both to the Azerbaijan fauna and the world fauna. The detailed notion exhibits of the typical wildflower, common triton, triton, Caucasian cypress that has been put into the Red Book of Azerbaijan, Caucasian dry frog, Mediterranean turtle, Pallas scorpion, pink pelican, crimson pelican, common mallow, black stork, ordinary flamingo, red- black eagle, tetrachal, dwarf eagle, big eagle, vulture, white owl, ordinary golden eagle, black eagle, Caucasian tetra, ordinary turquoise, Caucasian pheasant, gray grass, gray hut, wire rope, common ground, sultan , the usual adornment, the ordinary we have, the detailed imagination of the diversity of species of our fauna, through the exhibits of rare species, such as Indian scorpion, brown bear, usual purse, Caspian seal, european desert, noble deer and gazellen and other rare species clearly illustrates the diversity of species about our fauna.