AMEA Yüksək Texnologiyalar Parkının Ekspertlər Şurasının növbəti iclası keçirilib
Oktyabrın 5-də Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Rəyasət Heyətində AMEA Yüksәk Texnologiyalar Parkının Ekspertlər Şurasının iclası keçirilib.
Tədbirdə şuranın sədri, AMEA-nın vitse-prezidenti, akademik İbrahim Quliyev, şuranın katibi, Aşqarlar Kimyası İnstitutunun direktoru, akademik Vaqif Fərzəliyev, AMEA İşlər İdarəsinin müdiri, siyasi elmlər üzrə elmlər doktoru Fətəli Abdullayev və şuranın üzvləri iştirak ediblər.
Tədbiri giriş sözü ilə açan akademik İbrahim Quliyev iclasda AMEA Yüksək Texnologiyalar Parkına (“YT Park”) rezidentllik statusu əldə etmək üçün müraciət edən tərəflərlə bağlı məsələlərin müzakirə olunacağını diqqətə çatdırıb. Şuranın keçən iclasında dörd hüquqi şəxsə YT Park-ın rezidenti statusu verilməsini və az bir müddət ərzində daha üç qurumun rezidentliyə iddia etməsini müsbət hal kimi qiymətləndirib.
Tədbirdə çıxış edən AMEA Yüksək Texnologiyalar Parkının direktoru, aqrar elmlər üzrə fəlsəfə doktoru Vüqar Babayev iclasın gündəliyində duran əsas məsələnin rezidentlik almaq üçün müraciətlərin qiymətləndirilməsi olduğunu deyib. Bildirib ki, iclasda üç potensial rezident fəaliyyətləri barədə məlumat verəcəklər.
Daha sonra “Karfo Sənaye və Laboratoriya avadanlıqları” MMC-nin direktoru Loğman Nəsibov, “EPC Group” MMC-nin baş direktoru Mohammad Miabi və “DN TECHNOLOGİES” MMC-nin iqtisadi işlər üzrə direktor müavini Ceyhun Nabadov təmsil etdikləri qurumların fəaliyyətini əks etdirən təqdimatla çıxış ediblər.

Held the next meeting of the Board of Experts of ANAS High Technologies Park
On October 5, the Board of Experts of the High Tech Park of ANAS held a meeting at the Presidium of the Azerbaijan National Academy of Sciences.
The event was attended by chairman of the board, academician Ibrahim Guliyev, vice-president of ANAS, secretary of the board, director of the Institute of Additives Chemistry, academician Vagif Farzaliyev, head of ANAS Office of Administration, doctor of science on political sciences Fatali Abdullayev and members of the board.
Academician Ibrahim Guliyev, who opened the event, said that the meeting will focus on issues related to the parties seeking to obtain a status of a resident of the ANAS High Technologies Park. At the last meeting of the Council, four legal persons assessed the status of a resident of ANAS HT Park and the fact that three more bodies had been granted a residence permit for a while. Director of "HT Park", PhD in Agricultural Sciences Vugar Babayev said that the main issue in the agenda of the meeting is an assessment of the appeals for residency. He said that they will report on three potential resident activities at the meeting.
Loghman Nasibov, Director of "Karfo Industrial and Laboratory Equipment" LLC, General Director of EPC Group LLC Mohammad Miabi and Deputy Director on Economic Affairs of "DN TECHNOLOGIES" LLC Jeyhun Nabadov made a presentation on the activities of their organizations.