Azərbaycanlı alim ardıc ağaclarının tədqiqi ilə bağlı beynəlxalq tədbirdə iştirak edib
AMEA-nın Mərkəzi Nəbatat Bağının direktoru, b.ü.f.d. Vahid Fərzəliyev Fransanın Marsel şəhərində elmi ezamiyyətdə olub.
V.Fərzəliyev səfər çərçivəsində Eks-Marsel Universiteti və Aralıq Dənizi Hövzəsinin Dəniz və Quru Biomüxtəlifliyi və Ekologiyası İnstitutunun birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən “Ardıc ağaclarının tədqiqi” mövzusunda beynəlxalq elmi seminarda iştirak edib. Tədbirdə son illərdə dünyada ardıc ağaclarının tədqiqi ilə bağlı əldə olunan mühüm elmi nəticələr və gələcəkdə koordinasiya olunacaq birgə layihələr müzakirə olunub.
V.Fərzəliyev, həmçinin Fransanın Ardeş əyalətinə təşkil olunan ekspedisiyada iştirak edib, meşə ekosistemləri istiqamətində aparılan çöl-tədqiqat işləri ilə tanış olub.

Azerbaijani scientist took part in an international event on the study of Juniper trees
Director of Central Botanical Garden of ANAS, Ph.D in biology Vahid Farzaliyev visited Marseille, France.
During the visit V.Farzaliyev participated in the international scientific seminar on "Research of juniper trees", organized jointly by the Ex-Marseille University and the Institute of Sea and Dry Biodiversity and Ecology of the Mediterranean Basin. The event highlighted important scientific findings in recent years on the study of juniper trees in the world and joint projects to be coordinated in the future.
V.Farzaliyev also participated in the expedition to the Ardesh province of France and got acquainted with the wildlife research conducted in the direction of forest ecosystems.