AMEA Zoologiya İnstitutunun Həmkarlar təşkilatının növbəti hesabat-seçki yığıncağı keçirildi
Bu gün AMEA Zoologiya İnstitutunun Həmkarlar Təşkilatının növbəti hesabat-seçki yığıncağı keçirildi. Yığıncaqda son 5 il ərzində görülən işlər haqqında təşkilatın sədri, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru Barat Əhmədov məlumat verdi. B.Əhmədovun hesabatı dinlənildikdən sonra institutun Həmkarlar Təşkilatı və  Təftiş Komissiyasına yeni üzvlər seçildi.
Həmkarlar Təşkilatının sədri institutun İctimaiyyətlə əlaqələr şöbəsinin müdiri Vüsalə Nərimanova, Təftiş Komissiyasının sədri Gənc Alimlər və Mütəxəssislər Şurasının sədri Səbinə Bünyatova seçildilər.
Təşkilatın yığıncağında AMEA-nın Azad Həmkarlar İttifaqının nümayəndələri Sitarə Bağırova və Şəhla Əmirova da iştirak ediblər.

Состоялось очередное отчетно-выборочное заседание Профессионального Союза Института Зоологии НАНА
Сегодня состоялось очередное отчетно-выборочное заседание Профессионального Союза Института Зоологии НАНА. На собрании председатель организации, доктор философии по биологии Барат Ахмедов дал информацию о работе, проделанной в течение последних 5 лет. После отсчета Б.Ахмедова были выбраны новые члены Профессионального Союза и Ревизионной Комиссии.
Председателем Профессионального Союза была выбрана заведующая отделом Общественных Связей ВусаляНариманова, а председателем Ревизионной Комиссии заведующая Союзом Молодых Ученых и Специалистов Сабина Биньятова.
На собрании организации приняли участие представители Объединенного Профсоюзного Комитета НАНА СитараБагирова и ШахлаАмирова.