Akademik Akif Əlizadə AMEA-nın “Elm” uşaq istirahət düşərgəsini ziyarət edib
İyul ayının 19-da Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının prezidenti, akademik Akif Əlizadə AMEA-nın “Elm” uşaq istirahət düşərgəsini ziyarət edib.
Akademik Akif Əlizadə düşərgənin ərazisində yeni yaradılan infrastrukturla yaxından tanış olub, müəyyən tapşırıqlar verib.
Daha sonra düşərgədə istirahət edən uşaqlar tərəfindən hazırlanmış musiqi proqramı təqdim edilib.
Səfərdə Rəyasət Heyəti aparatının İşlər İdarəsinin müdiri, siyasi elmlər üzrə elmlər doktoru Fətəli Abdullayev, Dendrologiya İnstitutunun direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Tofiq Məmmədov və Azad Həmkarlar İttifaqının sədr müavini, hüquq elmləri doktoru Habil Qurbanov da iştirak ediblər.
Qeyd edək ki, “Elm” uşaq istirahət düşərgəsi 1960-cı ildən fəaliyyət göstərir. Düşərgə ərazisində yerləşən istirahət otaqları və yeməkxana sökülərək yenidən inşa edilib. Bundan əlavə, düşərgənin girişində mini zoopark və kiçik fəvvarə quraşdırılıb.

Academician Akif Alizade visited the children's recreation camp "Elm" of ANAS
On July 19, President of the National Academy of Sciences of Azerbaijan, academician Akif Alizadeh visited the children's recreation camp "Elm" of ANAS.
Head of ANAS got acquainted with the infrastructure created on the territory of the camp, gave specific instructions.
Then a musical program was presented, prepared by the children, having a rest in the camp.
Head of the Department of Affairs of the Presidium's Office, Doctor of Political Sciences Fatali Abdullayev, director of the Institute of Dendrology, corresponding member of ANAS Tofig Mammadov and Deputy Chairman of the United Trade Union Committee Gabil Gurbanov also took part in the trip.
Note that the children's recreation camp "Elm" has been operating since 1960. The rest rooms and dining room located on the territory of the camp were rebuilt. In addition, at the entrance to the camp built a mini-zoo and a small fountain.