“Ali təhsil müəssisələrində yeni maliyyələşmə mexanizminin tətbiq edilməsi barədə” AR Prezidentinin 2010-cu il 10 fevral tarixli Fərmanında dəyişikliklər edilməsi haqqında
Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq, “Təhsil haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununda dəyişikliklər edilməsi barədə” Azərbaycan Respublikasının 2016-cı il 14 oktyabr tarixli 338-VQD nömrəli Qanununun tətbiqi məqsədi ilə qərara alıram:
“Ali təhsil müəssisələrində yeni maliyyələşmə mexanizminin tətbiq edilməsi barədə” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2010-cu il 10 fevral tarixli 220 nömrəli Fərmanında (Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2010, № 2, maddə 84; 2014, № 5, maddə 477, № 12, maddə 1564; 2015, № 5, maddə 527; 2016, № 8, maddə 1384) aşağıdakı dəyişikliklər edilsin:
1. Adında və 3-cü hissədə ismin müvafiq hallarında “müəssisələri” sözündən sonra ismin müvafiq hallarında “və magistratura səviyyəsi üzrə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası” sözləri əlavə edilsin.
2. 1-ci hissədə “müəssisələrində” sözündən sonra “və 2015/2016-cı tədris ilindən başlayaraq magistratura səviyyəsi üzrə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasında” sözləri əlavə edilsin.
3. 4.1-ci bənddə “müəssisələrində” sözündən sonra “və magistratura səviyyəsi üzrə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasında” sözləri əlavə edilsin.
4. 4.2-ci bənddə “səviyyələrinə” sözündən sonra “, Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının magistratura səviyyəsinə” sözləri əlavə edilsin.
5. 4.4-cü bəndə “müəssisələrinə” sözündən sonra “və magistratura səviyyəsi üzrə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasına” sözləri və “müəssisəsinin” sözündən sonra “, magistratura səviyyəsi üzrə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının” sözləri əlavə edilsin.

On Amending the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan "On the Application of a New Financial Mechanism in Higher Educational Institutions" dated February 10, 2010
Guided by paragraph 32 of Article 109 of the Constitution of the Republic of Azerbaijan, with the purpose of applying the Law of the Republic of Azerbaijan # 338-VQD of October 14, 2016 "On Amending the Law of the Republic of Azerbaijan" On Education", I decree:
To introduce the following changes into the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan # 220 dated February 10, 2010 "On the application of a new financing mechanism in higher educational institutions" (Collection of Legislative Acts of the Republic of Azerbaijan, 2010, # 2, Article 84; 2014, # 5, Article 477, No. 12, Article 1564, 2015, # 5, Article 527, 2016, # 8, Article 1384):
1. In the title and 3 parts in the corresponding case of the noun, after the word "Institutions" in the corresponding cases of the noun, the words"and the National Azerbaijan Academy of Sciences on the master's degree" should be added.
2. In part 1, after the word "In institutions", add the words "Begining from the 2015/2016 academic year in the National Azerbaijan Academy of Sciences for the master's degree".
3. In paragraph 4.1, after the word "In institutions" add the words "National Azerbaijan Academy of Sciences of for the Master's degree".
4. In paragraph 4.2, after the word "on the step", add the words "to the master's degree level of the National Azerbaijan Academy of Sciences".
5. In paragraph 4.4, after the words "to institutions", the words "National Academy of Sciences of Azerbaijan on the Master's degree" and after the word "institutions" - the words "National Azerbaijan Academy of Sciences on the Master's degree" should be added.