“Ali təhsil müəssisələrində yeni maliyyələşmə mexanizminin tətbiq edilməsi barədə” AR Prezidentinin 2010-cu il 10 fevral tarixli Fərmanında dəyişikliklər edilməsi haqqında
Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq, “Təhsil haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununda dəyişikliklər edilməsi barədə” Azərbaycan Respublikasının 2016-cı il 14 oktyabr tarixli 338-VQD nömrəli Qanununun tətbiqi məqsədi ilə qərara alıram:
“Ali təhsil müəssisələrində yeni maliyyələşmə mexanizminin tətbiq edilməsi barədə” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2010-cu il 10 fevral tarixli 220 nömrəli Fərmanında (Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2010, № 2, maddə 84; 2014, № 5, maddə 477, № 12, maddə 1564; 2015, № 5, maddə 527; 2016, № 8, maddə 1384) aşağıdakı dəyişikliklər edilsin:
1. Adında və 3-cü hissədə ismin müvafiq hallarında “müəssisələri” sözündən sonra ismin müvafiq hallarında “və magistratura səviyyəsi üzrə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası” sözləri əlavə edilsin.
2. 1-ci hissədə “müəssisələrində” sözündən sonra “və 2015/2016-cı tədris ilindən başlayaraq magistratura səviyyəsi üzrə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasında” sözləri əlavə edilsin.
3. 4.1-ci bənddə “müəssisələrində” sözündən sonra “və magistratura səviyyəsi üzrə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasında” sözləri əlavə edilsin.
4. 4.2-ci bənddə “səviyyələrinə” sözündən sonra “, Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının magistratura səviyyəsinə” sözləri əlavə edilsin.
5. 4.4-cü bəndə “müəssisələrinə” sözündən sonra “və magistratura səviyyəsi üzrə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasına” sözləri və “müəssisəsinin” sözündən sonra “, magistratura səviyyəsi üzrə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının” sözləri əlavə edilsin.

О внесении изменений в Указ Президента АР «О применении нового механизма финансирования в высших учебных заведениях» от 10 февраля 2010 года
Руководствуясь пунктом 32 статьи 109 Конституции Азербайджанской Республики, с целью применения Закона Азербайджанской Республики №338-VQD от 14 октября 2016 года «О внесении изменений в Закон Азербайджанской Республики «Об образовании», постановляю:
Внести следующие изменения в Указ Президента Азербайджанской Республики номер 220 от 10 февраля 2010 года «О применении нового механизма финансирования в высших учебных заведениях» (Сборник законодательных актов Азербайджанской Республики, 2010, № 2, статья 84; 2014, № 5, статья 477, №12, статья 1564; 2015, № 5, статья 527; 2016, № 8, статья 1384):
1. В названии и 3 части в соответствующем падеже существительного после слова «учреждения» в соответствующих падежах существительного дополнить слова «и Национальная академия наук Азербайджана по ступени магистратуры».
2. В 1 части после слова «в учреждениях» дополнить слова «и начиная с 2015/2016 учебного года в Национальной академии наук Азербайджана по ступени магистратуры».
3. В пункте 4.1 после слова «в учреждениях» дополнить слова «и в Национальной академии наук Азербайджана по ступени магистратуры».
4. В пункте 4.2 после слова «на ступени» дополнить слова «на ступень магистратуры Национальной академии наук Азербайджана».
5. В пункте 4.4 после слова «в учреждения» дополнить слова «и в Национальную академию наук Азербайджана по ступени магистратуры» и после слова «учреждения» - слова «Национальной академии наук Азербайджана по ступени магистратуры».