Bu gün AMEA Zoologiya İnstitutunda Yeni  Azərbaycan  Partiyası  Yasamal  rayonu  “504-cü məhəllə ərazi”si ilk partiya təşkilatının iclasi keçirildi.  Gündəliyə yeni üzvlərin partiya sıralarına qəbul məsələsi və ilk partiya təşkilatına (AMEA Zoologiya İnstitutu İ.P.T.) yeni sədrin seçilməsi məsələləri çıxarıldı.
İclası giriş sözü ilə Yeni Azərbaycan Partiyası Yasamal rayonu “504-cü məhəllə ərazi”si ilk partiya təşkilatının (AMEA Zoologiya İnstitutu İ.P.T.) sədri İlyas Babayev açdı. O, qeyd etdi ki, İnstitutumuzun 19 əməkdaşı YAP sıralarına qəbul olunmaq üçün ilk partiya təşkilatına ərizə ilə müraciət etmişlər. Gənclərin bu müraciəti Yeni Azərbaycan Partiyasının sədri İlham Əliyevin apardığı uğurlu siyasətin nəticəsi kimi qeyd olunmalıdır. Mən inanıram ki, bundan sonra YAP üzvlüyünə daxil olanların sayı artacaqdır. İlyas Babayev həmçinin müraciət edən əməkdaşların insani keyfiyyətləri, işgüzarlığı və dövlətimizin siyasətini daim dəstəklədiklərini xüsusi vurğuladı.
Yeni  Azərbaycan  Partiyası  Yasamal  rayonu  “504-cü məhəllə ərazi”si ilk partiya təşkilatına (AMEA Zoologiya İnstitutu İ.P.T.) sədr seçilməsi üçün  AMEA Zoologiya İnstitutunun direktoru Elman Yusifovun namizədliyi irəli sürüldü. Məsələ səsə qoyuldu və yekdilliklə qəbul edildi.
Yeni  Azərbaycan  Partiyası  Yasamal  rayonu təşkilatının sədri Tağı Əhmədov ilk partiya təşkilatına qəbul olunan yeni üzvləri təbrik etdi və gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzuladı.

В Институте Зоологии НАНА состоялось заседание Ясамальской районной организации Партии «Ени Азербайджан»
Сегодня в Институте Зоологии НАНА состоялось первое заседание партийной организации «Ени Азербайджан» Ясамальского района «территории 504-го квартала». На подвеске дня стояли вопросы о привлечении новых членов в ряды партии и выбор нового руководителя для
первой партийнойорганизации (Института Зоологии НАНА П.П.О.).
Заседание объявил открытым руководитель партийной организации «Ени Азербайджан» Ясамальского района «территории 504-го квартала» Института Зоологии НАНА П.П.О.) Ильяс Бабаев. Он отметил, что 19 сотрудника Института подали заявление для приема в ряды партии Ени Азербайджан. Такое отношение молодежи нужно отметить, как результат удачной политики руководителя партии Ени Азербайджан Ильхам Алиева. Я верю, что дальше число членов партии Ени Азербайджан будет увеличиваться. Ильяс Бабаев специально отметилчеловеческие качества и трудолюбивость обратившихся сотрудников, и что они постоянно поддерживают политику государства.
Для выбора руководителя партийной организации Ясамальского района «Ени Азербайджан» «территории 504-го квартала»( Института Зоологии НАНА …) была выдвинута кандидатура директора Института Зоологии НАНА Эльман Юсифова. Дело было поставлено на голосование и единодушно принято.
Руководитель партийной организации Ясамальского района «Ени Азербайджан» Таги Ахмедов, поздравил первых членов принятых в первую партийную организацию и пожелал им удачи в дальнейшей деятельности.