“Elektron test sistemi”nin istismarı üzrə təlimlər keçiriləcək
Məlumdur ki, AMEA Rəyasət Heyətinin “İxtisas fənnləri üzrə proqramların və test bankının təsdiq edilməsi haqqında” 4 noyabr 2015-ci il tarixli qərarına əsasən AMEA-nın elmi müəssisələrində ixtisas fənnləri üzrə doktoranturaya qəbul və doktorluq imtahanları test üsulu ilə keçirilir.
İmtahanların təşkili işinin daha da yaxşılaşdırılması məqsədi ilə AMEA-nın elmi müəssislərinin Təhsil şöbələrinin məsul əməkdaşlarının iştirakı ilə “Elektron test sistemi”nin istismarı üzrə təlimlər keçiriləcək.
Təlimlər 12-26 aprel 2017-ci il tarixlərdə AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun Tədris-İnnovasiya Mərkəzində təşkil olunacaq. Sonda iştirakçıların bilikləri imtahan əsasında qiymətləndiriləcək, müvəffəqiyyət qazanmış şəxslərə sertifikatlar təqdim olunacaq.

Пройдут тренинги по эксплуатации «Системы элетронного тестирования»
Известно, что согласно Постановлению Президиума НАНА «Об утверждении программ по предметам специальности и банка тестов» от 4 ноября 2015 года экзамены по приему в докторантуру и докторские экзамены по предметам специальности проводятся методом тестирования с участием ответственных сотрудников отделов образования научных учреждений НАНА.
Тренинги будут организованы 12-26 апреля 2017 года в Учебно-инновационном центре Института информационных технологий НАНА. Знания участников будут оценены после завершения экзамена. Лицам, показавшим высокий результат, будут выданы сертификаты.