“Elektron test sistemi”nin istismarı üzrə təlimlər keçiriləcək
Məlumdur ki, AMEA Rəyasət Heyətinin “İxtisas fənnləri üzrə proqramların və test bankının təsdiq edilməsi haqqında” 4 noyabr 2015-ci il tarixli qərarına əsasən AMEA-nın elmi müəssisələrində ixtisas fənnləri üzrə doktoranturaya qəbul və doktorluq imtahanları test üsulu ilə keçirilir.
İmtahanların təşkili işinin daha da yaxşılaşdırılması məqsədi ilə AMEA-nın elmi müəssislərinin Təhsil şöbələrinin məsul əməkdaşlarının iştirakı ilə “Elektron test sistemi”nin istismarı üzrə təlimlər keçiriləcək.
Təlimlər 12-26 aprel 2017-ci il tarixlərdə AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun Tədris-İnnovasiya Mərkəzində təşkil olunacaq. Sonda iştirakçıların bilikləri imtahan əsasında qiymətləndiriləcək, müvəffəqiyyət qazanmış şəxslərə sertifikatlar təqdim olunacaq.

Trainings on the operation of the "System of electronic testing" to be held
It is known that according to the Decree of the Presidium of ANAS "On Approval of Programs in Subjects of the Specialty and Bank of Tests" of November 4, 2015 examinations for admission to doctoral studies and doctoral examinations in subjects of specialty are conducted by testing with the participation of responsible employees of the departments of education of scientific institutions of ANAS.
The trainings will be organized on April 12-26, 2017 in the Educational and Innovation Center of the Institute of Information Technology of ANAS. The knowledge of participants will be assessed after the completion of the exam. Those who showed a high result will be given certificates.