AR ETN Canlı Sistemlərin Tədqiqi İnstitutunda Azərbaycanın Milli Qəhrəmanı Mübariz İbrahimov adına Biləsuvar Bağça-Məktəb-Lisey Kompleksinin kollektivi ilə görüş keçirilib
13 mart 2026-cı il tarixində AR ETN Canlı Sistemlərin Tədqiqi İnstitutunda Azərbaycanın Milli Qəhrəmanı Mübariz İbrahimov adına Biləsuvar Bağça-Məktəb-Lisey Kompleksinin kollektivi ilə görüş keçirilib. İnstitutunun elmi işçisi Rəfiqə Qazi 3-5 mart 2026-cı il tarixində keçirilmiş "XV Sabahın Alimləri Müsabiqəsi"ndə elmi rəhbəri olduğu "Bal arısında insektisidlə zəhərlənmə zamanı qaraçörəkotunun (Nigella sativa) antidot təsirinin yoxlanması" adlı layihəsində Biləsuvar Bağça-Məktəb-Lisey Kompleksin şagirdləri II yer - Gümüş medala layiq görülmüşdür.
Canlı Sitemlərin Tədqiqi İnstitutunun direktor vəzifəsini icra edən, b.ü.f.d.,  dosent İradə Xəlilova, a.e.d., dos. Ələddin Eyvazov, b.ü.f.d., dos. Sara Əliyeva və elmi işçisi Rəfiqə Qazi “Sabahın alimləri” XV Respublika Müsabiqəsinin hazırlıq mərhələsində məktəbin şagirdlərinə göstərdikləri dəstəyə görə Azərbaycanın Milli Qəhrəmanı Mübariz İbrahimov adına Biləsuvar Bağça-Məktəb-Lisey Kompleksinin icraçı direktoru Aqşin Bağırov tərəfindən “Təşəkkürnamə” ilə təltif olunublar. Eyni zamanda dosent İradə Xəlilova tərəfindən Mübariz İbrahimov adına Biləsuvar Bağça-Məktəb-Lisey Kompleksin icraçı direktoru Aqşin Bağırov, biologiya müəllimi Vəfa Məmmədova, IX sinif şagirdi Həmidə Paşazadə və X sinif şagirdi Sədaqət Dadaşzadə institutun Fəxri Fərmanı ilə təltif olunublar. Görüş qarşılıqlı fikir mübadiləsi və xatirə şəkillərinin çəkilməsi ilə başa çatıb.

Institute of Living Systems Research held a meeting with the staff of Bilasuvar Kindergarten–School–Lyceum Complex named after the National Hero of Azerbaijan - Mubariz Ibrahimov
On March 13, 2026, a meeting took place at the Institute of Living Systems Research of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan with the staff of the Bilasuvar Kindergarten–School–Lyceum Complex named after the National Hero of Azerbaijan - Mubariz Ibrahimov. Students of the Bilasuvar Kindergarten–School–Lyceum Complex were awarded second place (Silver Medal) for their project titled “Testing the antidote effect of black seed (Nigella sativa) in insecticide poisoning of honey bees”, supervised by the Institute’s researcher Rafiga Gazi at the XV “Sabahin Alimleri” (Scientists of Future) Republican Competition held on March 3–5, 2026.
During the meeting, Irada Khalilova, PhD in Biology and Associate Professor, Acting Director of the Institute of Living Systems Research, Aladdin Eyvazov, Doctor of Agricultural Sciences and Associate Professor, Sara Aliyeva, PhD in Biology and Associate Professor and a researcher Rafiga Gazi were awarded Certificates of Appreciation by Agshin Baghirov, Executive Director of the Bilasuvar Kindergarten–School–Lyceum Complex named after Mubariz Ibrahimov, for their support to the students during the preparation stage of the XV “Scientists of Future” Republican Competition.