“BİOMÜXTƏLİFLİYİN AKTUAL PROBLEMLƏRİ, MÜASİR BAXIŞLAR VƏ TƏDQİQATLAR” mövzusunda respublika elmi-praktik konfrans başa çatıb
AR ETN Zoologiya İnstitutunun akt zalında reallaşan “BİOMÜXTƏLİFLİYİN AKTUAL PROBLEMLƏRİ, MÜASİR BAXIŞLAR VƏ TƏDQİQATLAR” mövzusunda respublika elmi-praktik konfransın 3-cü seksiyasında “Qlobal iqlim dəyişilməsinin ekosistemlərə təsiri” istiqaməti üzrə müxtəlif təşkilatlardan - KTN Bitki Mühafizə və Texniki Bitkilər Elmi Tədqiqat İnstitutu(Gəncə şəhəri), Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti, Axundov adına Elmi-Tədqiqat Tibbi-Proflaktika institutu və AR ETN Zoologiya İnstitutundan daxil olmuş məruzələr dinlənilib, müzakirələr aparılıb.
Tədbirin sonunda institutun baş direktoru, a.e.d. Ələddin Eyvazov xarici və yerli qurumların alim və əməkdaşlarının iştirakı ilə keçirilən konfransın əhəmiyyətini yüksək qiymətləndirib və məhsuldar iştiraka görə onlara öz minnətdarlığını bildirib.
Daha sonra iştirakçılara sertifikatlar təqdim olunub, birgə xatirə şəkli çəkilib. Bununla da konfrans öz işini yekunlaşdırıb.

National scientific-practical conference on “CURRENT ISSUES IN BIODIVERSITY, MODERN PERSPECTIVES AND RESEARCH” concluded
At the third sectional session held in the main hall of the ANAS Institute of Zoology, presentations were delivered on “The Impact of Global Climate Change on Ecosystems” from various institutions: Plant Protection and Industrial Crops Research Institute of ANAS (Ganja), Azerbaijan State Pedagogical University, Institute of Scientific Research and Medical Prophylaxis named after Axundov, and the Institute of Zoology of MSE RA. These lectures were followed by lively discussions.
At the end of the event, General Director, D.Sc. in Agriculture, Associate Professor Aladdin Eyvazov expressed his high appreciation for the significance of the conference, which featured the participation of both international and local researchers and staff, and conveyed his gratitude for their productive contributions.
Certificates were subsequently presented to the participants, and a commemorative group photograph was taken. With these final activities, the conference officially completed its work.