30 aprel 2025-ci il tarixində AR ETN Zoologiya İnstitutunda Elmi şuranın növbəti iclası keçirilib.
İclası giriş sözləri ilə açan institutun baş direktoru, aqrar elmlər doktoru Ələddin Eyvazov Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin tabeliyindəki elmi müəssisələrin fəaliyyətinin optimallaşdırılması və səmərəliliyinin artırılması ilə bağlı əlavə tədbirlər haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 4 aprel 2025-ci il tarixli Sərancamından irəli gələn məsələlərin həlli haqqında şura üzvlərinə məlumat verib.
İclasda Quru onurğalıları laboratoriyasının müdiri b.ü.f.d Təvəkkül İskəndərov, baş elmi işçi b.e.d Tahir Kərimov, YAP Yasamal rayonu “504”-cü məhəllə ərazisi İlk Partiya Təşkilatının sədri, b.ü.f.d. Hafiz Muxtarov gündəlikdə olan məsələ ilə bağlı məruzə ilə çıxış edib.
Daha sonra icraçı direktor, b.e.d., dos. Elşad Əhmədov 17-18 iyun 2025-ci il tarixində Zoologiya İnstitutunun təşkilatçılığı ilə keçirilən “BİOMÜXTƏLİFLİYİN AKTUAL PROBLEMLƏRİ, MÜASİR BAXIŞLAR VƏ TƏDQİQATLAR” mövzusunda konfrans haqqında şura üzvlərinə məlumat verib.

The next meeting of Scientific Council was held
The next meeting of the Scientific Council of the Institute of Zoology was held on April 30, 2025, at the Institute of Zoology of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan.
The meeting was opened by the Institute's Director General, Dr. Agr. Sci. Aladdin Eyvazov, who informed the council members about the implementation of additional measures related to the optimization of activities and enhancement of efficiency of scientific institutions under the Ministry of Science and Education, as per the Presidential Decree of the Republic of Azerbaijan dated April 4, 2025.
During the session, the Head of the Laboratory of Terrestrial Vertebrates, PhD in Biology Tavakkul Iskandarov, senior researcher Dr. Tahir Karimov, and Chairman of the First Party Organization of Yasamal District's "504" Neighborhood, PhD in Biology Hafiz Muxtarov, presented reports on the agenda item.
Subsequently, Executive Director Dr. Elshad Ahmadov provided information to the council members about the conference titled "Current Issues of Biodiversity, Modern Perspectives, and Research," scheduled to be organized by the Institute of Zoology on June 17-18, 2025.
The meeting concluded with discussions on other agenda items, and relevant decisions were made accordingly.