Bakı Dövlət Universitetinin tələbələri Zoologiya İnstitutunda elmi-tədqiqat təcrübəsi keçirlər
Bakı Dövlət Universitetinin Biologiya fakultəsində “Su bioehtiyatları və akvakultura” ixtisası üzrə təhsil alan IV kurs tələbələri AR ETN Zoologiya İnstitutunda elmi-tədqiqat təcrübəsi keçirlər. Təcrübə müddəti 17 fevral - 28 mart tarixlərini əhatə edir. Tələbələr İnstitutun müxtəlif laboratoriyalarında əməkdaşların rəhbərliyi altında elmi-tədqiqat təcrübələri apararaq nəzəri və praktiki biliklərə yiyələnəcəklər.
Qeyd edək ki, Bakı Dövlət Universiteti və AR ETN Zoologiya İnstitutu arasında təhsil və elm sahəsində inteqrasiyanın gücləndirilməsi məqsədilə qarşılıqlı əməkdaşlıq qurulmuş, tələbələrin təcrübə keçməsinə şərait yaradılmışdır.

The students of the Baku State University hold a research probation at the Institute of Zoology
Fourth-year students studying at the Faculty of Biology of Baku State University in the specialty "Aquatic Bioresources and Aquaculture" are holding a research probation at the Institute of Zoology of MSERA. The internship period covers the dates of February 17 - March 28. Students will acquire theoretical and practical knowledge by conducting research experiments under the guidance of employees in various laboratories of the Institute.
Note that mutual cooperation has been established between Baku State University and the Institute of Zoology of Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan in order to reinforce integration in the realm of education and science, and terms have been created for students to undergo internships.