Zoologiya İnstitutunda 8 mart Beynəlxalq Qadınlar Gününə həsr olunan tədbir keçirilib
7 mart  2025-ci il tarixində AR ETN Zoologiya İnstitutunda 8 mart Beynəlxalq Qadınlar Gününə həsr olunan tədbir keçirilib.
Tədbiri giriş sözü ilə açan institutun baş direktoru, a.e.ü.f.d., dosent Ələddin Eyvazov qadın əməkdaşları  8 Mart Qadınlar Günü münasibətilə ürəkdən təbrik edib, onlara ailə səadəti və elmi fəaliyyətlərində müvəffəqiyyətlər arzulayıb.O, xanımlarımızın  müdrikliyi, sədaqəti, qəhrəmanlığı, savadı, vəfası, yüksək analıq keyfiyyəti ilə hər zaman digər xalqlardan seçildiyini bildirib, onların  həyatımızda oynadığı əvəzsiz roldan danışıb. Azərbaycan qadınlarının mühüm dövlət qurumlarında yüksək vəzifələrdə uğurla təmsil olunduğunu, ictimai-siyasi, sosial-iqtisadi, elmi-mədəni proseslərdə fəal iştirak etdiyini vurğulayan direktor ölkəmizdə gender bərabərliyinin yüksək səviyyədə olduğunu söyləyib.
Sonra İnstitutun elmi həyatında səmərəli fəaliyyətinə görə və 8 mart – Beynəlxalq Qadınlar Günü münasibətilə biologiya üzrə fəlsəfə doktoruları Simuzər Mamedova, Tamara Nuruyeva və Səliqə Qazi institutun Fəxri Fərmanları ilə  təltif olunublar.
Tədbirdə həmçinin Zoologiya İnstitutunun icraçı direktoru, b.e.d. Elşad Əhmədov, Azad Həmkarlar Təşkilatının sədri Gülnarə Aslanova, YAP ərazi təşkilatının sədri b.ü.f.d.  Hafiz Muxtarov, Quru onurğalıları laboratoriyasının müdiri, b.ü.f.d. Təvəkkül İsgəndərov və Parazitologiya laboratoriyasının baş elmi işçisi, b.e.d. Yeganə Mahmudova zərif cinsin nümayəndələrini bu əlamətdar gün münasibəti ilə təbrik edib, onlara xoş arzularını çatdırıblar .
Tədbirin sonunda Zoologiya İnstitutunun Azad Həmkarlar Təşkilatının sədri Gülnarə Aslanova tərəfindən  xanım əməkdaşlara bayram hədiyyələri təqdim olunub.

Institute of Zoology held an event dedicated to International Women's Day on March 8
On March 7, 2025, an event dedicated to International Women's Day on March 8 was held at the Institute of Zoology of MSERA.
Opening the event Director General of the institute, Ph.D., Associate Professor Aladdin Eyvazov, sincerely congratulated the female employees on the occasion of March 8 Women's Day and wished them family happiness and success in their scientific activities. He noted that our women have always been distinguished from other nations with their wisdom, loyalty, heroism, literacy, fidelity, and high maternal qualities, and spoke about the irreplaceable role they play in our lives. Emphasizing that Azerbaijani women are successfully represented in high positions in important state structures and actively participate in socio-political, socio-economic, scientific-cultural processes, the General Director said that gender equality is at a high level in our country.
Then, for their fruitful activity in the scientific life of the Institute and on the occasion of March 8 - International Women's Day, PhD in Biology Simuzar Mamedova, Tamara Nuruyeva and Saliga Gazi were awarded Honorary Certificates of the Institute.
Moreover at the event, the Executive Director of the Institute of Zoology, Dr. Elshad Ahmadov, Chairman of the Free Trade Union Organization Gulnara Aslanova, Chairman of the YAP territorial organization, PhD Hafiz Mukhtarov, Head of the Laboratory of Terrestrial Vertebrates, PhD Tavakkul Isgandarov and a senior researcher of the Laboratory of Parasitology, PhD Yegana Mahmudova congratulated the women on this significant day and conveyed their best wishes to them.
At the end of the event, the Chairman of the Free Trade Union Organization of the Institute of Zoology, Gulnara Aslanova, presented holiday gifts to the female employees.