05.12.2024 il tarixində AR ETN Zoologiya İnstitunda elmi şuranın növbəti iclası keçirilib.
İclası giriş sözləri ilə açan institutun baş direktoru, a.e.ü.f.d., dosent Ələddin Eyvazov gündəlikdə olan məsələlər haqqında şura üzvlərinə məlumat verib.
İclasda icraçı direktor, b.e.d., dos. Elşad Əhmədov İnstitutun illik hesabatı haqqında məlumat verib. O bildirib ki, hesabat ilində institut əməkdaşları tərəfindən ümumilikdə 147 olmaqla 77 məqalə, 64 tezis, 1 kitab, 1 konfrans materialları, 1 monoqrafiya və 3 kitabça çap olunmuşdur. Onlardan 65 məqalə və 16 tezis xarici jurnallarda nəşr edilmişdir. Çap olunan məqalələrdən 48-i beynəlxalq bazalarda indeksləşən jurnallarda, onlardan 15-i impakt faktorlu jurnallarda çap olunub. Daha sonra təhsil şöbəsinin müdiri, b.ü.f.d. Şəfa Xasayeva doktorant və dissertantların attestasiyasının nəticələri haqqında, yeni qəbul olmuş doktorant və dissertantların plan-proqramları haqqında məlumat verib.

On 05.12.2024, the next meeting of the Scientific Council was held at the Institute of Zoology of the MSE RA.
Opening the meeting Director General of the Institute, PhD, Associate Professor Aladdin Eyvazov informed the members of the council about the issues on the agenda.
At the meeting, Executive Director, Dr., Associate Professor Elshad Ahmadov provided information about the annual report of the Institute. He stated that in the reporting year, a total of 147 - 77 articles, 64 theses, a book, a conference proceedings, a monograph and 3 booklets were published by the employees of the Institute. Of these, 65 articles and 16 theses were published in foreign journals. Of the published articles, 48 were published in journals indexed in international databases, 15 of them in journals with an impact factor. Then, the Head of the Education Department, PhD Shafa Khasayeva provided information about the results of the attestation of doctoral students and dissertators, as well as the plans and programs of newly admitted doctoral students and dissertators.