AR ETN Azad Həmkarlar İttifaqı “Zəfər günü”nə həsr olunmuş tədbir keçirib
6 noyabr 2024-cü il tarixində, akademik M.Nağıyev adına AR ETN Kataliz və Qeyri-Üzvi Kimya İnstitutunda, AR ETN Azad Həmkarlar İttifaqı “Zəfər günü”nə həsr olunmuş tədbir keçirib.
Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himninin səsləndirilməsi ilə başlayan tədbirdə  alim, ictimai xadim, Vətən müharibəsi qaziləri və şəhid ailələri iştirak ediblər. Daha sonra, Vətən uğrunda canlarından keçən şəhidlərin əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.
Tədbiri giriş sözü ilə açan AR ETN Azad Həmkarlar İttifaqının sədri h.e.d., prof. Habil Qurbanov bildirib ki, Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi və ordumuzun göstərdiyi qəhrəmanlıq və rəşadət sayəsində 30 illik işğala birdəfəlik son qoyuldu və cənab Prezidentin apardığı ədalətli müharibə ədalətin təntənəsi ilə başa çatdı. 2023-cü ildə həyata keçirilən birgünlük antiterror tədbirləri ilə Azərbaycanın tam ərazi bütövlüyü və suverenliyi təmin olundu. Həmçinin o, qeyd edib ki, bu gün biz dünya qarşısında alnıaçıq şəkildə qalib xalq kimi tanınırıq.
Tədbirin sonunda, Zoologiya İnstitutunun Təhcizat və Xidmət şöbəsinin mühəndisi, Vətən müharibəsi qazisi Kamran Şəfiyev və digər qazilərə AR ETN Azad Həmkarlar İttifaqı tərəfindən pul mükafatı təqdim olunub.

MSE RA Free Trade Union held an event dedicated to "Victory Day"
On November 6, 2024, MSE RA Free Trade Union held an event dedicated to "Victory Day"at the MSE RA Institute of Catalysis and Inorganic Chemistry named after Academician M. Nagiyev.
Scientists, public figures, veterans of the Patriotic War and families of martyrs participated in the event, begining with the singing of the National Anthem of the Republic of Azerbaijan. Later, the dear memory of the martyrs, perished for the Motherland, was commemorated with a minute's silence.
The event was opened by the chairman of the MSE RA Free Trade Union, Dr., Prof. Habil Gurbanov stated that thanks to the leadership of Commander-in-Chief Ilham Aliyev and the heroism and valor shown by our army, the 30-year occupation was ended once and for all, and the just war waged by Mr. President ended with the triumph of justice. The complete territorial integrity and sovereignty of Azerbaijan was ensured by the one-day anti-terrorist measures implemented in 2023. He also noted that today we are openly recognized as a victorious nation in front of the world.
At the end of the event, Kamran Shafiyev, an engineer of the Supply and Service Department of the Institute of Zoology, a veteran of the Patriotic War, and other veterans were presented with a cash prize by the MSE RA Free Trade Union.