Dissertassiya şurasının növbəti iclası keçirilib
1 noyabr 2024-cü il tarixində ETN Zoologiya institutunun növbəti iclası keçirilib. ARETN Zoologiya İnstitutunun Hidrobiologiya laboratoriyasının müdiri vəzifəsini icra edən, b.ü.f.d dosent Süleyman Şakir oğlu Süleymanovun 2401.01- “Zoologiya” ixtisasında biologiya elmləri üzrə elmlər doktoru alimlik dərəcəsi almaq üçün təqdim etdiyi “Orta və Cənubi Xəzərin siyənək balıqları (sistematikası, ekologiyası, yayılması və ehtiyatı)” mövzusunda dissertasiya işinin müdafiəsi keçirilmişdir. Qeyd edək ki, dissertasiya işinin elmi məsləhətçisi biologiya elmlər doktoru, professor Rauf Vahid oğlu Hacıyevdir.
Sonda Süleyman Şakir oğlu Süleymanovun 2401.01- “Zoologiya” ixtisasında “Orta və Cənubi Xəzərin siyənək balıqları (sistematikası, ekologiyası, yayılması və ehtiyatı)” adlı dissertasiya mövzusunun biologiya üzrə elmlər doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyası qarşısında qoyduğu tələblərə cavab verdiyi qeyd edilib və işin ETN Zoologiya İnstitutunun nəzdində fəaliyyət göstərən BED 1.09 Birdəfəlik Dissertasiya Şurasına müdafiəyə təqdim olunması məqsədəuyğun hesab edildi.

The next meeting of MSE RA Institute of Zoology was held on November 1, 2024. "Herring fishes of the Middle and South Caspian (systematics, ecology, distribution and reserve)" thesis submitted by Suleyman Shakir oglu Suleymanov, Acting Head of the Hydrobiology Laboratory of MSE RA Institute of Zoology, PhD, Assoc.Prof., for gaining doctor of science degree in specialty 2401.01 - "Zoology" was defended at the meeting.  It should be noted that the supervisor of the dissertation work is Doctor of Biological Sciences, Professor Rauf Vahid oglu Hajiyev.
At the end of the meeting, was mentioned that Suleyman Shakir oglu Suleymanov's dissertation topic on "Herring fishes of the Middle and South Caspian (systematics, ecology, distribution and reserve)" for receiving scientific degree of doctor of sciences in biology in specialty 2401.01 - "Zoology" was appropirate to the requirements put by the Supreme Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan, and it was considered relevant to submit the dissertation work for defense to the BED 1.09 One-time Dissertation Council, operating under the MSE RA Institute of Zoology.