Zoologiya İnstitutunda Fəlsəfə doktoru proqramı üzrə doktoranturaya ixtisas fənnindən qəbul imtahanı keçirildi
Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 27 mart 2024-cü il tarixli 163s nömrəli Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikasının ali təhsil müəssisələrinin, elmi müəssisə və təşkilatların 2024-cü il üçün doktorant və dissertant hazırlığı üzrə qəbul planları”na əsasən Zoologiya İnstitutuna 2401.01- “Zoologiya” ixtisası üçün Fəlsəfə doktoru proqramı üzrə əyani doktoranturaya büdcə hesabına 1 (bir) yer ayrılmışdır. Həmin yerə sənədlərini təqdim etmiş namizədlərdən  xarici dil və Fəlsəfə fənnindən doktoranturaya qəbul imtahanından məqbul qiymətləndirilən Mehdizadə Bilal Ehtiram oğlu ixtisas fənnindən qəbul imtahanı vermişdir. 2401.01- “Zoologiya” ixtisası üzrə təşkil olunmuş imtahan 10 sentyabr 2024-cü il tarixində Zoologiya institutunda keçirilmişdir.
İddiaçı imtahan biletinin suallarını  şifahi və yazılı olaraq  cavablandırmış, onun cavabları imtahan komissiyasının  üzvləri tərəfindən “əla” qiymətləndirilmişdir.

Institute of Zoology held the entrance exam of specialty subject for the Doctor of Philosophy program
Pursuant to the "Admission plans of higher education institutions, scientific institutions and organizations of the Republic of Azerbaijan for the year 2024 approved by the Decree of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan No. 163s dated March 27, 2024, (one) place has been allocated from the budget for full-time doctoral studies for the Doctor of Philosophy program in specialty 2401.01 - "Zoology". Mehdizadeh Bilal Ehtiram oglu, who was evaluated as acceptable in the entrance exam for doctoral studies in the subject of foreign language and philosophy, passed the entrance exam in the specialty subject of the candidates who submitted their documents.  The exam organized for the specialty 2401.01 - "Zoology" was held on September 10, 2024 at the Institute of Zoology.
The claimant responded the questions of the exam ticket orally and in writing, and his answers were evaluated as "excellent" by the members of the examination commission.