Reyhan İbrahimovanı 70 illik yubileyi münasibəti ilə təbrik edirik!!!
ARETN Zoologiya İnstitutu Parazitologiya laboratoriyasının aparıcı elmi işçisi, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Reyhan İbrahimova 1954-ci il  iyul ayının 12-də Bakı şəhərində anadan olub.  1961-1971 ci illərdə 172 saylı orta məktəbdə, 1972-1978 ci ildə Azərbaycan Dövlət Universitetinin biologiya fakültəsində təhsil alıb. 1994-cü ildə “ Azərbaycanda ev pişiklərinin helmint faunası və onun ekoloji epidemioloji epizootoloji cəhətdən xarakterizə edilməsi” mövzusunda namizədlik dissertasiya işini müdafiə edib. 1974-cü ilin oktyabr ayından  hal-hazıradək Zoologiya İnstitutunda çalışır. R.İbrahimova çalışdığı müddətdə böyük uğurlara imza atıb.
Reyhan xanımı 70  illik yubileyi münasibətilə səmimi qəlbdən təbrik edir, ona  can sağlığı və işlərində yeni uğurlar arzu edirik.

We congratulate Reyhan Ibrahimova on her 70th anniversary!!!
Reyhan Ibrahimova, a leading researcher of the Parasitology Laboratory of MSE RA Institute of Zoology, PhD in Biology, Associate Professor, was born on July 12, 1954 in Baku. In 1961-1971, she studied at secondary school No. 172, and in 1972-1978 at the Biology faculty of Azerbaijan State University. In 1994, she defended her candidate's thesis on "Helminth fauna of domestic cats in Azerbaijan and its ecological epidemiological epizootological characterization". She has been working at the Institute of Zoology since October 1974. R.Ibrahimova achieved great success during her work.
We sincerely congratulate Mrs. Reyhan on her 70th anniversary and wish her robust health and new successes in researches.