Quru onurğalıları laboratoriyasının əməkdaşı Zəngilan rayonunda ekspedisiyada olub
AR ETN Zoologiya İnstitutu Quru onurğalıları laboratoriyasının əməkdaşı b.ü.f.d., dosent Gülbəniz Qasımova 12-14 iyun 2024-cü il tarixində Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə Zəngilan rayonunda ekspedisiyada olmuşdur. Ekspedisiya müddətində quru onurğalıları faunasının öyrənilməsi məqsədi ilə rayon ərazisində yerləşən Bəsitçay Dövlət Təbiət Qoruğunda və Arazboyu Dövlət Təbiət Yasaqlığında tədqiqat aparılmışdır.
Qeyd edək ki, işğaldan azad edildikdən sonra Arazboyu DTY ərazisində ilk dəfə olaraq fauna növlərinin mövcud vəziyyətini öyrənmək məqsədi ilə zooloji monitorinq aparılmışdı.

An employee of the Laboratory of Terrestrial Vertebrates was on an expedition in Zangilan region
On June 12-14, 2024, an employee of the Laboratory of Terrestrial Vertebrates of the MSE RA Institute of Zoology, PhD in Biological sciences, Associate Professor Gulbeniz Gasimova, went on an expedition to Zangilan region under the organization of the Ministry of Ecology and Natural Resources. During the expedition, research was conducted in Basitchay State Nature Reserve and Arazboyu State Nature Reserve, located in the region, in order to study the fauna of terrestrial vertebrates.
It should be noted that after liberation from occupation, zoological monitoring was conducted for the first time in the territory of Arazboyu SNR for researching state-of-the-art of fauna species.