Dissertassiya şurasının növbəti iclası keçirilib
28 iyun 2024-cü il tarixində ETN Zoologiya institutunun növbəti iclası keçirilib. ARETN Zoologiya İnstitutunun Hidrobiologiya laboratoriyasının aparıcı elmi işçisi, b.ü.f.d  dosent Saleh İltizam oğlu Əliyev 2401.01- “Zoologiya” ixtisasında biologiya elmləri üzrə elmlər doktoru alimlik dərəcəsi almaq üçün təqdim etdiyi “Azərbaycan çaylarının makrozoobentosu (növ tərkibi, miqdarı, ekologiyası, zoocoğrafi analizi və mənşəyi)” mövzusunda dissertasiya işinin müzakirəsi keçirilmişdir. Qeyd edək ki, dissertasiya işinin elmi məsləhətçisi  AMEA-nın müxbir üzvi biologiya elmlər doktoru, professor İlham Xəyyam oğlu Ələkbərovdur.
Sonda Saleh İltizam oğlu Əliyev 2401.01- “Zoologiya” ixtisasında “Azərbaycan çaylarının makrozoobentosu (növ tərkibi, miqdarı, ekologiyası, zoocoğrafi analizi və mənşəyi)” adlı dissertasiya mövzusunun biologiya üzrə elmlər doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyası qarşısında qoyduğu tələblərə cavab verdiyi qeyd edilib və işin Dissertasiya şurasına təqdim olunması məqsədəuyğun hesab edilib.

The next meeting of MSE Institute of Zoology was held on June 28, 2024. The leading researcher of Hydrobiology Laboratory of MSE RA Institute of Zoology, PhD in Biological sciences, Associate Professor Saleh Iltizam oglu Aliyev's dissertation work entitled "Macrozoobenthos of Azerbaijan rivers (species composition, amount, ecology, zoogeographical analysis and origin)" majoring in 2401.01- "Zoology" specialty was discussed. Note that the scientific supervisor of the dissertation work is Professor Ilham Khayyam oglu Alakbarov, corresponding member of ANAS, Dr. Biological sciences, Professor.
In conclusion, Saleh Iltizam oglu Aliyev's dissertation work entitiled "Macrozoobenthos of Azerbaijani rivers (species composition, amount, ecology, zoogeographical analysis and origin)" majoring in 2401.01- "Zoology" specialty was conisedered appropirate to the requirements set by the Supreme Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan to receive the degree of Doctor of Sciences in Biology and submitted to the Dissertation Council.