24 iyun 2024-cü il tarixində ETN Zoologiya İnstitutunda FD 1.09 Dissertasiya şurasının növbəti iclası keçirilib. AMEA-nın Şəki Regional Elmi Mərkəzinin dissertantı Şükürova Zərintac Yusif qızının 2401.01-«Zoologiya» ixtisasında biologiya elmləri üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün “Armud saturniyasının biologiyası, ipəkçilikdə istifadəsi məqsədilə kütləvi artırılma metodunun işlənib hazırlanması” mövzusunda dissertasiya işinin müdafiəsi keçirilmişdir. Qeyd edək ki, dissertasiya işinin elmi rəhbəri B.e.d Gülzar Əliheydər qızı Mustafayevadır.
Sonda Şükürova Zərintac Yusif qızının 2401.01-«Zoologiya» ixtisasında biologiya elmləri üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün “Armud saturniyasının biologiyası, ipəkçilikdə istifadəsi məqsədilə kütləvi artırılma metodunun işlənib hazırlanması” adlı dissertasiya mövzusunun biologiya üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyası qarşısında vəsatət qaldırıldı.

On June 24, 2024, the next meeting of the FD 1.09 Dissertation Council was held at the MSE Institute of Zoology. Dissertator of Sheki Regional Scientific Center of ANAS, Shukurova Zarintaj Yusif gizi, defended her thesis on "Biology of Pear saturnia, development of mass breeding method for use in sericulture" to receive a PhD in biological sciences in 2401.01-"Zoology" specialty. It should be noted that the scientific supervisor of the dissertation work is Gulzar Aliheydar gizi Mustafayeva.
In the end, Shukurova Zarintaj Yusif gizi's dissertation topic "Biology of Pear saturnia, development of mass breeding method for its use in sericulture" in order to receive a Doctor of Philosophy degree in biological sciences in the specialty 2401.01-"Zoology" was filed a petition before the Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan.