16 may 2024-cü il tarixində ETN Zoologiya İnstitutunda BED. 1.09 Birdəfəlik Dissertasiya şurasının nəzdində elmi seminarın  növbəti iclası keçirilib. Zoologiya İnstitutunun Hidrobiologiya laboratoriyasının aparıcı elmi işçisi, b.ü.f.d., dosent  Saleh İltizam oğlu Əliyevin 2401.01-“Zoologiya” ixtisasında biologiya elmləri doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün təqdim etdiyi “Azərbaycan çaylarının makrozoobentosu (növ tərkibi, miqdarı, ekologiyası, zoocoğrafi analizi və mənşəyi)” mövzusunda dissertasiya işinin  müzakirəsi keçirilib. Qeyd edək ki, dissertasiya işinin elmi məsləhətçisi AMEA-nın müxbir üzvü, b.e.d., prof. İlham Xəyyam oğlu Ələkbərovdur.
Sonda dissertasiya işinin elmi və praktik əhəmiyyətini nəzərə alaraq, b.ü.f.d., dosent Saleh İltizam oğlu Əliyevin “Azərbaycan çaylarının makrozoobentosu (növ tərkibi, miqdarı, ekologiyası, zoocoğrafi analizi və mənşəyi)” adlı dissertasiya işi müdafiə üçün növbəti mərhələyə buraxıldı.

The next meeting of the Scientific Seminar under the Dissertation Council was held
The next meeting of the Scientific Seminar was held under the One-time Dissertation Council BED 1.09 at MSE Institute of Zoology on May 16, 2024.  The dissertation entitled "Macrozoobenthos of Azerbaijan rivers (species composition, quantity, ecology, zoogeographical analysis and origin)" submitted by the leading researcher of the Hydrobiology Laboratory of the Institute of Zoology, PhD, Assoc. Prof. Saleh Iltizam oglu Aliyev, majoring in 2401.01-"Zoology" to receive the scientific degree of Doctor of Biological Sciences, was discussed. It should be noted that the scientific supervisor of the dissertation work is a corresponding member of ANAS, Dr. Prof. Ilham Khayyam oglu is Alakbarov.
In the end, taking into account the scientific and practical importance of the dissertation work, the dissertation work entitled "Macrozoobenthos of the rivers of Azerbaijan (species composition, amount, ecology, zoogeographical analysis and origin)" by PhD, Assoc. Prof. Saleh Iltizam oglu Aliyev, was admitted to the next stage for defense.