30 aprel 2024-cü il tarixində ETN Zoologiya İnstitutunun Elmi seminarının növbəti iclası keçirilib. İnstitutun baş direktoru, a.e.ü.f.d, dosent Ələddin Eyvazovun sədrliyi ilə keçirilən iclasda Tətbiqi Zoologiya mərkəzinin elmi işçisi Ləman Dadaşovanın “Hirudoterapiyada Hirudo orientalis Utevsky & Trontelj 2005 növünün çoxaldılması və tətbiqi" mövzusunda məruzəsi dinlənilib.
Tədbirdə həmçinin, institutun icraçı direktoru, b.e.d., dosent Elşad Əhmədov, Parazitologiya laboratoriyasının müdiri b.e.d Asif Manafov da  çıxış edərək mövzu ətrafında fikir mübadiləsi aparıb.

The next session of the Scientific seminar of MSERA Institute of Zoology
On April 30, 2024 at 3pm, the next meeting of the Scientific seminar of MSERA Institute of Zoology was held. At the seminar chaired by General Director of the institute, PhD in Agrarian sciences, Assoc. Prof. Aladdin Eyvazov, was listened a lecture entitled "The reproduction and application of Hirudo orientalis Utevsky & Trontelj 2005 species in hirudotherapy" by Laman Dadashova, a researcher of the Center of Applied Zoology.
The meeting was participated by Executive Director of the institute, Dr. Biological sciences, Assoc. Prof. Elshad Ahmadov and chief of the Parasitology Laboratory, Dr. Biological sciences Asif Manafov and carried out an exchange of view.