15 mart 2024-cü il tarixində ETN Zoologiya İnstitutunun nəzdində fəaliyyət göstərən FD 1.09 Dissertasiya şurasının növbəti iclası keçirilib. Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin Baytarlıq Elmi-Tədqiqat İnstitutunun Parazitologiya laboratoriyasının dissertantı Arzu İnşalla qızı Bədirovanın 2429.01“Parazitologiya”  ixtisasında biologiya üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün “Lənkəran-Astara iqtisadi rayonunda ibtidai bağırsaq parazitlərinin (Eimeria, Cryptosporidium) bioekoloji xüsusiyyətləri və kimyəvi profilaktika tədbirləri” mövzusunda dissertasiya işinin müdafiəsi keçirilmişdir. Qeyd edək ki, dissertasiya işinin elmi rəhbəri b.ü.f.d Sevinc Əlibaba qızı Məmmədovadır.
Sonda Arzu İnşalla qızı Bədirovanın 2429.01 “Parazitologiya” ixtisasında biologiya üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün “Lənkəran-Astara iqtisadi rayonunda ibtidai bağırsaq parazitlərinin (Eimeria, Cryptosporidium) bioekoloji xüsusiyyətləri və kimyəvi profilaktika tədbirləri” adlı dissertasiya mövzusunun biologiya üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyası qarşısında vəsatət qaldırıldı.

On March 15, 2024, the next meeting of the FD 1.09 Dissertation Council operating under the MSE Institute of Zoology was held. The defence of the dissertation topic entitled "Bio-ecological characteristics of intestinal parasites (Eimeria, Cryptosporidium) and chemical prevention measures in the Lankaran-Astara economic region" by Arzu Inshalla gizi Badirova, a doctoral student of the Parasitology Laboratory of the Veterinary Science and Research Institute of the Ministry of Agriculture, majoring in 2429.01 "Parasitology" specialty, due to receive a Ph.D. in Biological sciences. Noted that the scientific supervisor of the dissertation work is PhD in Biological sciences Sevinj Alibaba gizi Mammadova,
Finally, Arzu Inshalla gizi Badirova's dissertation work entitled "Bio-ecological characteristics of intestinal parasites (Eimeria, Cryptosporidium) and chemical prevention measures in the Lankaran-Astara economic region" majoring in 2429.01 - "Parasitology" specialty was filed before the High Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan to receive a Ph.D. in Biological sciences.