Zoologiya Institutunda uçuşların təhlükəsizliyinin ornitoloji tədqiqi ilə bağlı müzakirələr aparılıb
18 may 2023-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi Zoologiya İnstitutunda Heydər Əliyeva adına Beynəlxalq Hava Limanının direktor müavini Elmir Quluzadə ilə görüş keçirilib. Görüşdə Zoologiya İnstitutunun baş direktoru vəzifəsini icra edən, aqrar elmlər üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Ələddin Eyvazov, icraçı direktor biologiya elmləri doktoru, dosent Elşad Əhmədov, biologiya elmləri doktoru Tahir Kərimov, biologiya üzrə fəlsəfə doktorları Təvəkkül İsgəndərov, Hafiz Muxtarov, Sara Əliyeva, Bakı Dövlət Universitetinin Zoologiya və fiziologiya kafedrasının müdiri, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Əbülfəz Tağıyev və BDU-nun doktorantı Firuzə Qədirzadə iştirak edib.
Görüşdə Heydər Əliyev adına Beynəlxalq Hava Limanında uçuşların təhlükəsizliyinin ornitoloji tədqiqi ilə bağlı müzakirələr aparılıb və bir sıra təkliflər irəli sürülüb.

Discussions were held at the Zoological Institute about the ornithological study of flight safety
On May 18, 2023, a meeting was held with Elmir Guluzadeh, Deputy Director of Heydar Aliyev International Airport, at the Institute of Zoology of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan. The meeting brought together Acting General Director of the Institute of Zoology, PhD in Agricultural sciences, Associate Professor Aladdin Eyvazov, Executive Director, PhD in Biological sciences, Associate Professor Elshad Ahmadov, PhD in Biology Tahir Karimov, PhDs in Biology Tavakkul Isgandarov, Hafiz Mukhtarov, Sara Aliyeva, Head of Zoology and Physiology Department of the Baku State University, PhD in Biology, Associate Professor Abulfaz Taghiyev and PhD student Firuza Gadirzade participated.
At the meeting, discussions were held regarding the ornithological study of flight safety at Heydar Aliyev International Airport and a number of proposals were put forward.