Zoologiya İnstitutunda Bakı Dövlət Universitetinin Biologiya fakultəsinin II kurs magistrantları ilə görüş keçirilib
Martın 3-də ARETN Zoologiya İnstitutunda elmi-tədqiqat təcrübəsi keçən Bakı Dövlət Universitetinin biologiya fakültəsinin II kurs magistranları ilə görüş keçirilib. Hesabat xarakterli görüşdə İnstitutun baş direktoru a.e.ü.f.d. Ələddin Eyvazov, elmi katib b.ü.f.d. Sara Əliyeva, Təhsil şöbəsinin müdiri Şəfa Xasayeva və BDU-nun Zoologiya və Fiziologiya kafedrasının müdiri b.ü.f.d. Əbülfəz Tağıyev iştirak edib. Bu zaman institutun laboratoriyaları və orada aparılan elmi-tədqiqat işləri ilə tanış olan tələbələr müxtəlif sualları cavablandırıb, tədqiqat müddəti ərzində yiyələndikləri praktiki vərdişlər haqqında ətraflı çıxış ediblər. İstehsalat təcrübəsi martın 16-dək davam edəcək.

Institute of Zoology held a meeting with the sophomores of the Faculty of Biology of Baku State University
On March 3, a meeting was held with the sophomores of the Faculty of Biology of Baku State University, who had a scientific-research experience at the Institute of Zoology. The reporting meeting brought together Acting Director General of the Institute, Ph.D., Aladdin Eyvazov, scientific secretary Ph.D Sara Aliyeva, head of the Education Department Shafa Khasayeva and head of the Department of Zoology and Physiology of BSU, Ph.D Abulfaz Taghiyev. At this time, the students, who got acquainted with the laboratories of the institute and the scientific-research works conducted there, answered various questions and spoke in detail about the practical skills they acquired during the research period. The production experience will continue until March 16.