10 oktyabr 2022-ci il tarixində, Respublika Elmi Tədqiqatların Əlaqələndirilməsi Şurasının Biologiya Problemləri üzrə Zooloji seksiyanın zoom platforması üzərindən növbəti onlayn iclası baş tutub. İclası giriş sözü ilə açan Zooloji seksiyanın sədri, AMEA-nın müxbir üzvü, professor Saleh Məhərrəmov tədbir iştirakçılarını gündəlikdə olan məsələlərlə tanış edib.
Müzakirələrdə institutun direktor vəzifəsini icra edən, aqrar elmlər üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Ələddin Eyvazov, icraçı direktor, biologiya elmləri doktoru, dosent Elşad Əhmədov, AMEA-nın müxbir üzvü, b.e.d., professor İlham Ələkbərov, biologiya elmləri doktorları - Q. Fətəliyev, Ə.Nəsirov, Y.Mahmudova, biologiya üzrə fəlsəfə doktorları – B.Əhmədov, A.Əliyev, A.Məmmədov və başqaları iştirak ediblər.
İclasda Zooloji seksiyaya təqdim edilmiş 2 elmlər və 1 fəlsəfə doktorluğu dissertasiya mövzuları müzakirə olunub. Sonda isə bəzi mövzuların adlarının qismən dəyişilməsi tövsiyə olunub.

On October 10, 2022, the next online meeting of the Zoological Section on Biological Problems of the Republican Scientific Research Coordination Council was held on the zoom platform. The Chairman of the Zoological Section, corresponding member of ANAS, Professor Saleh Maharramov, who opened the meeting, introduced the participants to the issues on the agenda.
In the discussions, Acting Director of the institute, PhD in Agricultural sciences, Associate Professor Aladdin Eyvazov, Executive Director, Dr. Biology, Associate Professor Elshad Ahmadov, corresponding member of ANAS, Professor Ilham Alakbarov, Drs. Biology  - G. Fataliyev, A. Nasirov, Y. Mahmudova, PhD in Biology - B. Ahmadov, A. Aliyev, A. Mammadov and others participated.
The topics of 2 science and 1 PhD dissertations submitted to the Zoological Section were discussed at the meeting. In the end, it was recommended to partially change the names of some subjects.