AMEA Zoologiya İnstitutunda “Rəhbər heyətin mülki müdafiə məşqi” nin növbəti iclası keçirilib
8 sentyabr 2022-ci il tarixində AMEA Zoologiya İnstitutunun akt zalında Mülki Müdafiə Qərargahının “Rəhbər heyətin mülki müdafiə məşqi”- nin növbəti iclası keçirilib.
Tədbiri giriş sözü ilə açan Mülki Müdafiə Qərargah rəisi Anar Əliyev fövqaladə halların nəticələrinin aradan qaldırılması zamanı idarəetmənin təşkili haqqında söz açıb. Keçirilən məşqin məqsədi, sualları, məşqə cəlb olunanlar və rəhbər sənədlər barədə məlumat verən məruzəçi Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 25 sentyabr 1998- ci il tarixli 193 nömrəli Qərarını xatırladaraq AMEA Zoologiya İnstitutunun Mülki Müdafiə planından irəli gələn məsələləri tədbir iştirakçılarının diqqətinə çatdırıb.
Tədbirin sonunda, fövqəladə hallar zamanı xəbərdarlıq və idarəetmə qaydalarını əks etrdirən video-çarx nümayiş olunub.

ANAS Institute of Zoology held the next meeting of "Civil Defense Exercise of the Executive Board"
On September 8, 2022, the next meeting of the "Civil Defense Exercise of the Executive Board" of the Civil Defense Headquarters was held in the assembly hall of the Institute of Zoology of ANAS.
Opening the event, the Chief of the Civil Defense Board, Anar Aliyev, spoke about the organization of management during the elimination of the consequences of emergency situations. The speaker, who has provided information about the purpose of the exercise, the issues, and the guiding documents to the participants, recalled the Decision No. 193 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated September 25, 1998, and brought to the attention of the event participants the issues arising from the Civil Defense plan of the Institute of Zoology of ANAS.