29 iyun 2022-ci il tarixində AMEA Zoologiya İnstitutunun Elmi şurasının növbəti iclası keçirilib. İclası giriş sözləri ilə açan institutun direktor vəzifəsini icra edən, a.e.ü.f.d, dosent Ələddin Eyvazov gündəlikdə duran məsələlərlə şura üzvlərini yaxından tanış edib. İnstitutun yarımillik hesabatları haqqında söhbət açdıqdan sonra Ə.Eyvazov sözü institutun icraçı direktoru, b.e.d., dosent Elşad Əhmədova verib.
Daha sonra iclasda, E. Əhmədov 2022-ci tədris ili üçün elmlər doktoru hazırlığı üzrə dissertasiya mövzuları haqqında, Təhsil şöbəsinin müdiri, b.ü.f.d. Gülbəniz Nadirova isə doktorant və dissertantların attestasiyasınının nəticələri haqqında, institutun elmi katibi, b.ü.f.d., dosent Sara Əliyeva isə b.ü.f.d. Simuzər Mamedovanın “Azərbaycanda bəzi amfibi və reptili növlərinin koksidilər” adlı monoqrafiyasının çap təqdim olunması haqqında məruzələrlə çıxış ediblər.

The next meeting of the Scientific Council of the Institute of Zoology of ANAS was held on June 29, 2022. Opening the meeting, Acting Director of the institute, Ph.D., Associate Professor Aladdin Eyvazov acquainted the members of the council with the issues on the agenda. After talking about the semi-annual reports of the institute, A. Eyvazov gave the floor to the Executive Director of the institute, Ph.D., Associate Professor Elshad Ahmadov.
Then, at the meeting, E. Ahmadov spoke about the dissertation topics on the preparation of doctors of sciences for the 2022 academic year, the head of the Department of Education, Ph.D. Gulbaniz Nadirova spoke about the results of attestation of doctoral students and dissertators, scientific secretary of the institute, Ph.D., Associate Professor Sara Aliyeva and Ph.D. Simuzar Mamedova's monograph "Coxids of some amphibians and reptiles in Azerbaijan" was published.