Zoologiya İnstitutunda doktorant və dissertantların növbəti il üçün attestasiyası keçirilib
26 may 2022-ci il tarixində AMEA-nın Zoologiya İnstitutunda doktorant və dissertantların növbəti il üçün attestasiyası keçirilib.
Doktorant (N.E.Mehdiyeva) və dissertantların (T.M.İsgəndərov, İ.Q.Kərimova, T.F.Qurbanova, A.E.Quliyeva) attestasiyasının keçirilməsi məqsədilə Zoologiya İnstitutunun baş direktor vəzifəsini icra edən, aqrar elmlər üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Ələddin Eyvazovun 25 aprel 2022-ci il tarixli 180k nömrəli əmri ilə Attestasiya Komissiyası yaradılmışdır (Sədr: b.e.d.,dos. E.Əhmədov, katib: b.ü.f.d. G.Nadirova, üzvlər: AMEA-nın müxbir üzvü, b.e.d., prof. İ.X.Ələkbərov, b..ü.f.d., dos.A.R.Əliyev, b.ü.f.d., dos. B.Əhmədov).
Müxtəlif istiqamətlər üzrə mövzulara dair iştirak edən doktorant və dissertantlar tədqiqat ili ərzində yerinə yetirdikləri elmi-tədqiqat işləri haqqında hesabat veriblər. Onlar fərdi iş planlarında nəzərdə tutulmuş işləri, konfrans və ekspedisiyalarda iştirakları, çap olunmuş məqalələri haqqında ətraflı  məlumatlar vermiş, sualları cavablandırmışlar.
Sonda attestasiya komissiyasının üzvləri doktorant və dissertantlara öz təklif və  tövsiyələrini bildiriblər.

Institute of Zoology held the attestation of the doctoral students and dissertators for the next year
On May 26, 2022, the attestation of doctoral students and dissertators for the next year was held at the Institute of Zoology of ANAS.
By the order of Acting Director General of the Institute of Zoology, PhD in Agrarian Sciences, Associate Professor Aladdin Eyvazov, on April 25, 2022 Attestation Commission was established by the order No. 180k (Chairman: Dr. Biology Assoc. Prof. E.Ahmadov, secretary: Ph.D G.Nadirova, members: corresponding member of ANAS, Dr. Biology, Prof. I.H Alakbarov, Ph.D., Assoc. Prof. A.R.Aliyev, Ph.D., Assoc. Prof. B.Ahmadov).
Doctoral students and dissertators on various topics reported on their research work during the research year. They provided detailed information about the work envisaged in the individual work plans, participation in conferences and expeditions, published articles, and responded questions.
Finally, members of the attestation commission expressed their suggestions and recommendations to doctoral students and dissertators.