Zoologiya İnstitutunda Azərbaycan Respublikasının “Qırmızı kitabı”nın III nəşrinin hazırlanması ilə bağlı işçi qrupun növbəti iclası keçirilib
02 mart 2022-ci il tarixində AMEA Zoologiya İnstitutunda Azərbaycan Respublikasının “Qırmızı kitabı”nın III nəşrinin hazırlanması ilə bağlı işçi qrupun növbəti iclası keçirilib. İclası institutun baş direktor vəzifəsini icra edən, aqrar elmləri üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Ələddin Eyvazov açaraq sözü fauna üzrə işçi qrupun sədri, institutun icraçı direktoru, biologiya elmləri doktoru, dosent Elşad Əhmədova verib. Elşad Əhmədov “Qırmızı kitab”ın III nəşrinin yüksək səviyyədə hazırlanması üzrə qaydaları, qiymətləndirmə üsulları, gələcək fəaliyyət istiqamətinin müəyyənləşdirilməsi barədə məlumat verib. Sonra siniflər üzrə işçi qrupun rəhbərləri biologiya elmləri doktoru, dosent Qiyas Quliyev, biologiya üzrə fəlsəfə doktorları Adil Əliyev, Təvəkkül İsgəndərov, İlhamə Kərimova görülən və planlaşdırılan işlər haqqında ətraflı məlumat veriblər.
Sonda Akademik Tariyel Talıbov, biologiya elmləri doktoru, professor Şaiq İbrahimov, biologiya üzrə fəlsəfə doktorları Çingiz Məmmədov, Elçin Sultanov və başqaları müzakirələrdə iştirak edərək işçi qrupuna çoxsaylı təkliflər verilib, müvafiq qərarlar qəbul edilib.

The next meeting of the working group on the preparation of the III edition of the "Red Book" of the Republic of Azerbaijan was held at the Institute of Zoology
On March 2, 2022, the next meeting of the working group on the preparation of the III edition of the "Red Book" of the Republic of Azerbaijan was held at the Institute of Zoology of ANAS. The meeting was opened by Acting Director General of the Institute, Ph.D. in Agrarian Sciences, Associate Professor Aladdin Eyvazov,  who gave the floor to the Chairman of the Working Group on Fauna, Executive Director of the Institute, Doctor of Biological Sciences, Associate Professor Elshad Ahmadov. Elshad Ahmadov informed about the rules for the preparation of the III edition of the "Red Book" at a high level, assessment methods, determining the direction of future activities. Then the heads of the working groups on classes Doctor of Biological Sciences, Associate Professor Giyas Guliyev, Ph.D. in Biology Adil Aliyev, Tavakkul Isgandarov, Ilhama Karimova provided detailed information about the work done and planned.
Finally, Academician Tariyel Talibov, Doctor of Biological Sciences, Professor Shaig Ibrahimov, Ph.D. in Biology Chingiz Mammadov, Elchin Sultanov and others participated in the discussions and made numerous proposals to the working group, and relevant decisions were made.