Zoologiya İnstitutunun əməkdaşı Zəfər Günü münasibətilə fəxri fərmanla təltif edilib
5 noyabr 2021- ci il tarixində AMEA-nın Əsas binasında Zəfər Gününə həsr edilmiş və Azad Həmkarlar İttifaqının (AHİ) 2021-ci ilin yekunlarına dair hesabat toplantısı keçirilib.
Tədbirdə şəhid ailələri, qazilər, I və II Qarabağ savaş iştirakçıları, AMEA-nın İnstitut və təşkilatlarının həmkarlar komitəsi sədrləri, o cümlədən, Zoologiya İnstitutunun Azad Həmkarlar İttifaqının sədri vəzifəsini icra edən Əliyeva Mənsurə də iştirak edib.
Zoologiya İnstitutunun mühəndisi Kamran Şəfiyevə Azərbaycan Respublikasının işğal edilmiş ərazilərinin azad olunması uğrunda Vətən müharibəsində iştirak etdiyinə, aparılan döyüş əməliyyatlarını uğurla başa vurduğuna görə fəxri fərman təqdim edilib.
Qeyd edək ki, Kamran Şəfiyev Azərbaycan Ordusunun Ali Baş Komandanı, cənab İlham Əliyevin 18 dekabr 2020-ci il tarixində Azərbaycan Respublikası ərazilərinin işğaldan azad olunması zamanı döyüş tapşırıqlarını uğurla yerinə yetirmiş, düşmənin əsas qruplaşmalarını və texnikasını məhv etməklə qoşunlarımızın döyüş qabiliyyətinin qorunub saxlanılmasında fərqlənmiş Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin bir qrup hərbi qulluqçularını təltif etdiyi “Cəsur döyüşçü” və “Cəbrayılın azad olunmasına görə” medallara da sahibdir.

An employee of the Institute of Zoology was awarded an Honorary Diploma on the occasion of Victory Day
The report meeting of the Free Trade Union (FTU) on the results of 2021, dedicated to the Victory Day, was held in the Main building of ANAS.
The event was attended by the families of martyrs, veterans, participants of the I and II Karabakh wars, chairmen of trade unions of institutes and organizations of ANAS, as well as acting chairman of the Free Trade Union of the Institute of Zoology Mansura Aliyeva.
The enginner of the Institute of Zoology Kamran Shafiyev was awarded an Honorary Diploma for his participation in the Patriotic War for the liberation of the occupied territories of the Republic of Azerbaijan and the successful completion of combat operations.
Note that Kamran Shafiyev successfully fulfilled the combat missions of the Supreme Commander-in-Chief of the Azerbaijani Army, Mr. Ilham Aliyev during the liberation of the territories of the Republic of Azerbaijan on December 18, 2020. He also has medals "Brave Warrior" and "For the Liberation of Jabrayil", awarded by a group of servicemen of the Armed Forces.